Як довести факт неоформленої роботи?

Працівники можуть використовувати два шляхи для підтвердження трудових відносин

Як довести факт неоформленої роботи?Якщо працівник фактично перебуває у трудових відносинах, проте трудовий договір з роботодавцем не був укладений, у людини можуть виникнути проблеми з доведенням факту роботу.

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: як оформити працівника «за викликом»

Державна служба з питань праці пояснила, що можна зробити в такій ситуації. Проте першочергово у відомстві нагадали, що такі випадки є порушенням.

За неофіційне працевлаштування передбачені такі види відповідальності: 

  • дисциплінарна;
  • матеріальна;
  • адміністративна;
  • фінансова;
  • кримінальна. 

Отже, підтвердження перебування в трудових правовідносинах може відбуватися в судовому або в позасудовому порядку.

 

Якщо особа вирішує звернутись до суду, робити це слід за місцем проживання (реєстрації). Для цього потрібно буде:

  • вказати, який саме факт суд має встановити та для чого це потрібно;
  • навести причини, з яких особа не може отримати або відновити документи, які могли б засвідчити цей факт;
  • надати докази на підтвердження факту (документи: накази, довідки, акти виконаних робіт, відмітки про інструктаж; свідчення інших осіб тощо).

Якщо ж роботодавець відмовляється належним чином оформлювати трудові відносини і працівник бажає довести факт праці позасудовим шляхом, можна звернутися до Державної служби з питань праці та до Державної податкової служби. Зробити це можна онлайн через відкриті електронні реєстри.

Зауважимо, згідно з нормами законодавства, працівник може бути допущений до роботи лише після укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням, та повідомлення про прийняття на роботу органів податкової служби.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4888

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71803

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
30817

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді