Аморальний проступок: чи можна за це звільнити працівника?

За цією підставою можна звільнити лише деяких працівників

image29

Як звільняти працівників під час воєнного стану

Власник або уповноважений ним орган може з власної ініціативи звільнити працівника, що виконує виховні функції, якщо той вчинить аморальний проступок. Таке положення закріплює Кодекс законів про працю України (п. 3 ч. 1 ст. 41). Відтак, аморальний проступок може бути додатковою підставою для звільнення, але за умови, що такий проступок є несумісним з продовженням роботи.

Закон України «Про освіту» (ст. 52) наводить перелік учасників освітнього процесу, які можуть бути звільнені за цією підставою. Це:

  • педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники; 
  • фізичні особи, які провадять освітню діяльність; 
  • інші особи, передбачені спеціальними законами та залучені до освітнього процесу у порядку, що встановлюється закладом освіти.

За матеріалами Центрального регіону інспекційної діяльності у Дніпропетровській області

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення за власним бажанням: стаття, оформлення, відпрацювання

Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
671087

Покроковий алгоритм скорочення працівника

Скорочення працівників або штату — процедура, яка часто призводить до судових позовів. Найбільш проблемні питання: які підстави для скорочення штату працівників, хто підлягає скороченню в першу чергу, які етапи включає в себе процедура скорочення працівників, кого не можна звільнити по скороченню. Як оформити скорочення чисельності або штату працівників, щоб вберегтися від помилок та судової тяганини, роз’яснюємо у статті
173346

Наказ про звільнення

Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
305943

Зразки заяв про звільнення з роботи

Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
676675

Порядок звільнення працівника з роботи

Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
68635

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді