Дізнайтеся, чи можна не виплачувати гроші, поки не вирішиться спір
При звільненні працівника роботодавець зобов'язаний виплатити усі належні суми у день звільнення або наступного ж дня після того, як звільнений працівник пред’явить вимогу про розрахунок.
Затримка розрахунку при звільненні: виправляємо
Таке правило затверджене Кодексом законів про працю України (ст. 116).
У цей же день (день виплати) роботодавцеві потрібно надати працівникові письмове повідомлення про усі нараховані та виплачені суми. Види виплат при цьому зазначають окремо:
Якщо між роботодавцем та працівником виникла суперечка щодо розміру виплат, це не дає права уникнути цього обов'язку. В такій ситуації роботодавець повинен виплатити таку суму, яку він не оспорює, відклавши виплату решти, затребуваної працівником, до вирішення спору.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.
Копію наказу про звільнення видають усім працівникам в день звільнення.
На підприємствах є поширеною практика, коли при звільненні працівнику видають обхідний лист, в якому зазначені структурні підрозділи, керівники яких мають засвідчити відсутність заборгованості працівника перед ними. Що це за документ? Яка його форма? Які наслідки можуть бути за відмову отримати обхідний лист при звільненні?
Працівник вирішив звільнитися під час відпуски. Як оформити припинення з ним трудових відносин і чи доречно відкладати звільнення після відпустки? Чи можливе звільнення під час відпустки без збереження заробітної плати за власним бажанням? Коли подавати заяву на звільнення під час відпустки? Відповіді на усі питання щодо звільнення працівника під час відпустки — у статті.
Можливість звільнити працівника за невідповідність займаній посаді передбачає пункт 2 статті 40 КЗпП. Тут йдеться виключно про виявлену невідповідність кваліфікації працівника займаній посаді або виконуваній роботі.