Суперечка через виплати при звільненні: що робити?

Дізнайтеся, чи можна не виплачувати гроші, поки не вирішиться спір

Суперечка через виплати при звільненні: що робити?При звільненні працівника роботодавець зобов'язаний виплатити усі належні суми у день звільнення або наступного ж дня після того, як звільнений працівник пред’явить вимогу про розрахунок.

Затримка розрахунку при звільненні: виправляємо

Таке правило затверджене Кодексом законів про працю України (ст. 116).

У цей же день (день виплати) роботодавцеві потрібно надати працівникові письмове повідомлення про усі нараховані та виплачені суми. Види виплат при цьому зазначають окремо:

Якщо між роботодавцем та працівником виникла суперечка щодо розміру виплат, це не дає права уникнути цього обов'язку. В такій ситуації роботодавець повинен виплатити таку суму, яку він не оспорює, відклавши виплату решти, затребуваної працівником, до вирішення спору.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення за власним бажанням: стаття, оформлення, відпрацювання

Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
671980

Покроковий алгоритм скорочення працівника

Скорочення працівників або штату — процедура, яка часто призводить до судових позовів. Найбільш проблемні питання: які підстави для скорочення штату працівників, хто підлягає скороченню в першу чергу, які етапи включає в себе процедура скорочення працівників, кого не можна звільнити по скороченню. Як оформити скорочення чисельності або штату працівників, щоб вберегтися від помилок та судової тяганини, роз’яснюємо у статті
174062

Наказ про звільнення

Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
306967

Зразки заяв про звільнення з роботи

Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
678306

Порядок звільнення працівника з роботи

Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
68999

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді