Заява про звільнення онлайн: можливо чи ні?

Дізнайтеся, чи може роботодавець відмовити, якщо заяву надіслано в електронному вигляді

Заява про звільнення онлайн: можливо чи ні?Спосіб листування та процедура обміну документами між працівником та роботодавцем мають бути визначені у трудовому чи колективному договорі (також можуть використовуватися інші документи для врегулювання питання).

Як звільняти працівників під час воєнного стану

Так, Кодекс законів про працю України дозволяє ознайомлювати працівників з наказами, повідомленнями чи іншими документами за допомогою засобів електронних комунікацій, визначених у трудовому договорі (при цьому має накладатися електронний підпис або кваліфікований електронний підпис). Проте трудовий договір також може передбачати альтернативні способи комунікації.

Що ж до розірвання з ініціативи працівника трудового договору, укладеного на невизначений строк, то слід пам'ятати, що працівники повинні письмово попереджати про це роботодавців за два тижні.

Винятком є ситуації, коли працівник не може продовжувати виконання роботи. Наприклад:

  • переїзд на нове місце проживання; 
  • переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; 
  • вступ до закладу освіти; 
  • неможливість проживати у певній місцевості (повинно бути підтвердженння — медичний висновок);
  • вагітність
  • догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку (або за дитиною з інвалідністю);
  • догляд за хворим членом сім’ї (має бути медичний висновок) або за особою з інвалідністю I групи;
  • вихід на пенсію
  • прийняття на роботу за конкурсом тощо.

У разі виникнення таких обставин роботодавець повинен розірвати трудовий договір у той термін, який вказав у заяві працівник. Втім, якщо заяву подати у неузгоджений спосіб, роботодавець зможе нею знехтувати. Тож, якщо ви непевні, що обраний шлях комункації закрпілений трудовим договором або іншими документами, краще надати перевагу паперовому формату.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи без відпрацювання

Працівник, який бажає звільнитись за власним бажанням за відсутності поважної причини, зобов’язаний за два тижні повідомити роботодавця про своє звільнення. Якщо ж працівник в заяві вказав причину, через яку потрібно раніше звільнитися, тоді термін відпрацювання не застосовується. Про це та про інші випадки, коли можна звільнитись без відпрацювання, читайте в статті.
125276

Порядок звільнення працівника з роботи

Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
59487

Ліквідація підприємства: звільнення працівників

Які дії кадрової служби у разі ліквідації підприємства? Яким чином звільняти працівників, щодо яких встановлено заборону на звільнення або які відсутні з нез’ясованих причин (приміром, виїхали за кордон)? Як визначати дату звільнення, якщо процес ліквідації може розтягнутися на рік або навіть більше?
34187

Як запровадити зміни істотних умов праці на підприємстві

Працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором. Що робити, коли виникла необхідність змін в організації як самого виробництва, так і істотних умов праці за трудовими договорами. Роз’яснюємо порядок дій та документування.
113329

Звільнення працівника з ініціативи власника

Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця — це припинення трудових відносин між працівником та роботодавцем за рішенням останнього. Про підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника та порядок розірвання трудового договору за таких підстав — у статті.
14233

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді