Нормальна тривалість робочого часу у період дії воєнного стану може бути збільшена до 60 годин на тиждень, а для працівників, яким відповідно до законодавства встановлено скорочену тривалість робочого часу, — до 40 годин на тиждень. Оплату праці при цьому збільшують пропорційно.
Як збільшити тривалість робочого часу на період воєнного стану
Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (ч. 1 ст. 6) дозволяє такі зміни, проте передбачає обов'язкову умову — має йтися про працівників, зайнятих на об’єктах критичної інфраструктури (оборонна сфера, сфера забезпечення життєдіяльності населення тощо).
Також важливо, щоб підприємство, де працює особа, було віднесено до об’єктів критичної інфраструктури, інакше роботодавець не має права на такі зміни — навіть якщо він працює у сфері забезпечення життєдіяльності населення.
Крім того, варто пам'ятати, що збільшення тривалості робочого часу має бути обгрунтованим перш за все потребою ефективної діяльності підприємства в оборонній сфері та у сфері забезпечення життєдіяльності населення. Це — не обов'язкова вимога, а всього лише можливість, яку має роботодавець.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці