Страховий стаж при роботі на умовах неповного робочого часу: як розрахувати для оплати лікарняних

Ситуація з практики: працівник із 01.06.2014 по 01.04.2015 працював на умовах неповного робочого часу (4 години на день). Як зараховувати період такої роботи до страхового стажу для оплати листків непрацездатності?

У зв’язку з реформуванням системи державного соціального страхування в Україні з 01.01.2015 правові засади загальнообов’язкового державного соціального страхування регулюються Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105).

Відповідно до частини 1 статті 21 Закону № 1105 страховий стаж — період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця нею та роботодавцем або нею сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.

Згідно з пунктом 5 частини 1 статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464) мінімальний страховий внесок — це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

Численні зміни в українському законодавстві не обійшли стороною і Закон № 2464.

Зокрема, в новій редакції закону від 01.01.2015 було змінено порядок нарахування єдиного соціального внеску (далі — ЄСВ) на заробітну плату працівників, меншу за мінімальний розмір.

Так, відповідно до частини 5 статті 8 Закону № 2464, якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.

Для розрахунку стажу в такому випадку потрібно поділили період роботи на два періоди:

  • перший — із 01.06.2014 по 31.12.2014;
  • другий — із 01.01.2015 по 01.04.2015.

Період з 01.06.2014 по 01.01.2015

Для розрахунку стажу за період з 01.06.2014 по 01.01.2015 потрібно керуватися частиною 3 статті 7 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-ІІІ (далі — Закон № 2240).

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків менша, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу за формулою:

ТП = Св ÷ В,

де ТП — тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається у місяцях;
Св — сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, сплаченого за відповідний місяць;
В — мінімальний розмір страхового внеску за відповідний місяць.

ПРИКЛАД

Ставка (посадовий оклад) працівника становить 1218 грн.

Розмір єдиного внеску (визначатиметься залежно від класу професійного ризику виробництва) — 37%.

Мінімальний страховий внесок = 450,66 грн. (1218 грн. х 37%).

Режим роботи — 4 години на день = 0,5 посадового окладу.

1218 грн. × 0,5 × 37% = 225,33 грн.

Як бачимо страховий внесок менший від мінімального страхового внеску, тому застосовуємо формулу:

ТП = 225,33 ÷ 450,66 = 0, 5 (місяців) — зараховується до страхового стажу

Період з 01.01.2015 по 01.04.2015

Для розрахунку стажу за період з 01.01.2015 по 01.04.2015 потрібно застосовувати частину 5 статті 8 Закону № 2464.

ПРИКЛАД

Оскільки база нарахування єдиного внеску в такому випадку менша за розмір мінімальної заробітної плати (4 години, 0,5 ставки, 609 грн.) сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника. А саме:

1218 грн. х 37% = 450,66 грн.

У цьому випадку весь місяць, за який сплачено ЄСВ зараховується до страхового стажу. Страховий стаж обчислюється в місяцях (ч. 3 ст. 21 Закону № 1105)

Отже, страховий стаж за період із 01.06.2014 по 31.12.2014 обчислюється за Законом № 2240: якщо розмір сплаченого страхового внеску більший або дорівнює мінімальному страховому внеску за відповідний період, то весь цей період зараховується до страхового стажу для оплати листків непрацездатності. Якщо менший — період роботи зараховується до страхового стажу за формулою

ТП = Св ÷ В.

Починаючи з 01.01.2015 при роботі на умовах неповного робочого часу (4 години на день) протягом місяця до страхового стажу буде зараховано повний місяць, оскільки після змін, внесених до Закону № 2464, сума сплаченого єдиного внеску може бути більшою або дорівнювати мінімальному страховому внеску.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"

зміст

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві», який відбудеться 7 березня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — обов’язки відповідального за ведення військового обліку, оповіщення про виклик до ТЦК працівників, які відсутні через відрядження, відпустку, хворобу, призупинення трудового договору. Також відповіді на важливі питання: як вести списки персонального військового обліку: сумісники, працівники, яким виповнилося 27 років, працівники, які відмовляються надати інформацію, як роботодавцям реагувати на вимоги ТЦК та СП, який документ підтверджує, що працівник був у ТЦК, чи вимагати його від працівника.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді