Інспектори з праці Управління Держпраці у Волинській області провели позапланову перевірку приватного підприємства «Екопрод» (Ківерцівський район). Підстава для перевірки — звернення до Держпраці одного з працівників, який повідомив, що трудові відносини з ним не було оформлено: ані наказу, ані запису в трудовій…
Перевірка встановила: на підприємстві, яке займається деревообробкою, працюють 12 осіб, але нелегально. В день перевірки роботодавець «встиг» оформити трудові договори з п’ятьма працівниками. Хоча від штрафу це його не врятувало.
Інспектори виявили і факт неповідомлення ДФС про прийняття на роботу: працівнику, який працює водієм, виплачується заробітна плата — звісно, у мінімальному розмірі. За січень 2017 року — 3200 гривень, а трудовий договір із ним укладено в лютому. Тим самим підприємець порушив вимоги частини 3 статті 24 КЗпП, де йдеться, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення Державної фіскальної служби в порядку, встановленому КМУ.
Посадові особи Управління Держпраці видали керівництву підприємства обов’язковий до виконання припис, вказавши порушення вимог законодавства про працю, й зобов’язали усунути їх у строки, визначені законодавством України. Водночас за виявлені порушення ПП «Екопрод» притягнуто до відповідальності, яка передбачена статтею 265 КЗпП.
За інформацією Держпраці у Волинській області
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.