Кандидата, що немає вищої освіти або трирічного стажу роботи у галузі культури, не можна допустити до конкурсного добору на посаду керівника державного чи комунального закладу культури.
Мінкультури у листі від 08.02.2017 № 393/8/13-17 нагадало, що керівником державного чи комунального закладу культури може бути особа, яка має вищу освіту, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, володіє державною мовою та здатна за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки (ч. 1 ст. 21-1 Закону України «Про культуру» від 14.12.2010 № 2778-VI; далі — Закон № 2778).
Оскільки за рішенням конкурсної комісії особа не допускається до участі в доборі кандидатів на посаду керівника державного чи комунального закладу культури у разі невідповідності вимогам, зазначеним у статті 21-1 Закону № 2778 (ч. 7 статті 21-4 Закону № 2778), то кандидат, у якого немає вищої освіти або трирічного стажу роботи у галузі культури, не може бути допущеним до конкурсного добору на посаду керівника державного чи комунального закладу культури.
Ольга Догадіна,
експерт Експертус: Кадри
Якщо неправильно складете протокол, загальні збори визнають неправомочними. Наш експерт підготовав для вас готовий зразок протоколу загальних зборів та нагадав правила його оформлення. Скачайте та використовуйте у роботі
Як визначити максимальну і мінімальну тривалість щорічної основної відпустки з огляду на особливості воєнного стану, яка тривалість щорічної основної відпустки у перший рік роботи працівника, яку кількість днів становить «чорнобильська» відпустка, — відповіді на ці запитання знайдете у статті
На підприємстві виникла потреба у конкретному працівнику, який перебуває у відпустці. І роботодавець повинен використати порядок відкликання з відпустки. Як правомірно відкликати з відпустки та що передбачає алгоритм дій, читайте у статті.
Направляючи працівника у відрядження, в наказі встановлюють строки відрядження. Проте обставини можуть скластися так, що працівнику необхідно затриматися у відрядженні.
Ситуація з практики: на підприємстві працюють лише дві особи — директор та головний бухгалтер. Чи має право директор сам внести запис до своєї трудової книжки про прийняття на роботу? Як має бути сформульований такий запис?