Управління Держпраці продовжують виявляти недобросовісних підприємців, котрі практикують виплату заробітної плати найманим працівникам «у конверті». Порушників виявляють у різний спосіб. Часто — за сигналами інших державних установ. Так, про водія, що працював без трудової книжки, інспекцію з праці повідомила митниця.
Управління Держпраці у Закарпатській області проводить широку роз’яснювальну роботу щодо змін у трудовому законодавстві, наголошуючи на збільшенні штрафних санкцій за порушення у сфері праці. Але окремі роботодавці не надто серйозно поставилися до цих питань або просто сподіваються, за старою звичкою, що їм вдасться оминути відповідальності. Дарма…
При виявленні фактів неоформлення трудових відносин у сфері обслуговування самі працівники чи роботодавці намагаються хитрувати, пояснюючи присутність «нелегалів» за прилавком, бар-стійкою чи у залі салону краси чистою випадковістю, мовляв: людина прийшла лише ознайомитися з умовами праці.
З міжнародними перевізниками ситуація має дещо інший вигляд. Водіям, залученим до перевезення вантажів за кордон, доводиться проходити митний контроль, під час якого фіксуються усі дані — про власника, водія і товар.
Так інспекторам Управління Держпраці у Закарпатській області вдалося виявити недобросовісного роботодавця з Іршавщини. Чоловік займається міжнародними перевезеннями і протягом тривалого часу залучав до роботи найманого працівника, не оформивши з ним трудові відносини. Державні інспектори Управління Держпраці задокументували цей факт, у зв’язку з чим на підприємця накладено штраф у розмірі 96 тис. грн.
За інформацією Держпраці у Закарпатській області
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)