За неоформленого водія-дальнобійника підприємця на Закарпатті оштрафовано на 96 тис. грн.

Управління Держпраці продовжують виявляти недобросовісних підприємців, котрі практикують виплату заробітної плати найманим працівникам «у конверті». Порушників виявляють у різний спосіб. Часто — за сигналами інших державних установ. Так, про водія, що працював без трудової книжки, інспекцію з праці повідомила митниця.

Управління Держпраці у Закарпатській області проводить широку роз’яснювальну роботу щодо змін у трудовому законодавстві, наголошуючи на збільшенні штрафних санкцій за порушення у сфері праці. Але окремі роботодавці не надто серйозно поставилися до цих питань або просто сподіваються, за старою звичкою, що їм вдасться оминути відповідальності. Дарма…

При виявленні фактів неоформлення трудових відносин у сфері обслуговування самі працівники чи роботодавці намагаються хитрувати, пояснюючи присутність «нелегалів» за прилавком, бар-стійкою чи у залі салону краси чистою випадковістю, мовляв: людина прийшла лише ознайомитися з умовами праці.

З міжнародними перевізниками ситуація має дещо інший вигляд. Водіям, залученим до перевезення вантажів за кордон, доводиться проходити митний контроль, під час якого фіксуються усі дані — про власника, водія і товар.

Так інспекторам Управління Держпраці у Закарпатській області вдалося виявити недобросовісного роботодавця з Іршавщини. Чоловік займається міжнародними перевезеннями і протягом тривалого часу залучав до роботи найманого працівника, не оформивши з ним трудові відносини. Державні інспектори Управління Держпраці задокументували цей факт, у зв’язку з чим на підприємця накладено штраф у розмірі 96 тис. грн.

За інформацією Держпраці у Закарпатській області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2551

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2394

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29269

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
11941

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28729

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді