Посилено відповідальність контрактників та строковиків за військові порушення: за «самоволку» — штраф або гауптвахта

За самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем-контрактником ( військовозобов’язаним та резервістом під час проходження зборів), а також нез’явлення його вчасно без поважних причин на військову службу у разі призначення або переведення, нез’явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу — штраф або арешт з утриманням на гауптвахті.

Законом України від 16.03.2017 № 1952-VIII викладено в новій редакції главу 13-Б «Військові адміністративні правопорушення» Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КпАП). Зокрема, самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем строкової служби, а також нез’явлення його вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, нез’явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до трьох діб тягнуть за собою арешт з утриманням на гауптвахті на строк до п’яти діб (ч. 1 ст. 172-11 КпАП).

Натомість самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем (крім строкової військової служби), а також військовозобов’язаним та резервістом під час проходження зборів, а також нез’явлення його вчасно без поважних причин на військову службу у разі призначення або переведення, нез’явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до десяти діб тягнуть за собою накладення штрафу від 70 до 145 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк до 7 діб (ч. 3 ст. 172-11 КпАП).

Діяння, передбачені частинами 1 або 3 цієї статті, вчинені в умовах особливого періоду, тягнуть за собою накладення штрафу від 145 до 285 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від 7 до 10 діб (ч. 4 ст. 172-11 КпАП).

Ольга Догадіна,
експерт Експертус: Кадри

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці

Працівники, залучені до робіт, що мають шкідливий вплив на їх здоров’я, потребують тривалішого відпочинку. У зв’язку з цим, стаття 76 КЗпП гарантує надання таким працівникам щорічних додаткових відпусток.
22206

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
40

Відпустка без збереження заробітної плати в період дії воєнного стану та у мирний час

Якщо працівник бажає оформити відпустку без збереження заробітної плати, кадровик враховує норми Закону про відпустки та й зміни, внесені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX. Як оформити відпустку за власний рахунок? Чи правомірно відмовляти в наданні такої відпустки працівнику?
138268

Заява на відпустку: зразок

«Як написати заяву на відпустку», — слова, які кадровик чує при оформленні щорічної основної відпустки, відпустки при народженні, для догляду за дитиною, за власний рахунок тощо. Щоб зекономити ваш час, ми зібрали зразки заяв на відпуску 2025 в одній статті. Користуйтесь та поповнюйте скарбничку бланків кадровика.
574944

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді