Чи враховувати компенсацію за затримку зарплати до мінімальної зарплати — розʼяснює Мінсоцполітики

Компенсація громадянам втрати частини доходів у звʼязку з порушенням строків їх виплати, у т. ч. заробітної плати, провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів.

Мінсоцполітики в листі від 17.02.2017 № 394/0/101-17/282 укотре нагадало, що вичерпний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру визначено в частині 2 статті 3-1 Закону України «Про оплату праці» від 23.03.1995 № 108/95-ВР. Це — доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоровʼя, за роботу в нічний та надурочний час, розʼїзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Усі інші складові заробітної плати враховуватись до мінімальної заробітної плати.

Утім, компенсацію громадянам втрати частини доходів у звʼязку з порушенням строків їх виплати (далі — компенсація), у т. ч. заробітної плати, виплачують у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів (у т. ч. заробітної плати) (ст. 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 № 2050-III (далі — Закон № 2050).

Виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць (ст. 4 Закону № 2050).

Тобто, наприклад, 01.02.2017 працівнику мають виплатити заробітну плату за січень 2017 року в розмірі не менше мінімальної заробітної плати з урахуванням виконаної норми праці та заборговану заробітну плату, наприклад, за червень 2016 року і компенсацію за затримку її виплати.

Отже, компенсація за затримку виплати заробітної плати не враховується до мінімальної заробітної плати.

Ольга Догадіна,
експерт Експертус: Кадри

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47659

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23555

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
102529

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249198

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді