Інспектори з праці перевіряють штатні розписи та розміри окладів

Якщо зарплата у головного інженера та муляра однакова, інспектори з праці фіксують порушення.

Що і як перевіряють інспектори з праці — дізнаємося від самих перевіряльників. Так, Держпраці у Львівській області розповіло про результати планової перевірки одного з підприємств — ТзОВ «Шанс Кий Буд».

На цьому підприємстві інспектор виявила низку порушень. По-перше, атестацію робочих місць не проводили в товаристві 5 років. Після наполягань інспектора атестацію розпочали, видано відповідний наказ про організацію роботи з атестації робочих місць за умовами праці. Створили постійно діючу атестаційну комісію. Комісія має перелік робочих місць, що підлягають атестації. Товариство уклало договір із ДП «Західний експертно-технічний центр Держпраці» щодо атестації робочого місця електрогазозварювальника.

Перевірка встановила, що при розподілі робіт залежно від їх складності Товариство не використовує тарифну систему оплати праці . Не враховують й кваліфікацію працівників. За штатним розписом оклад директора становить 5000 грн, фінансового директора — 4500 грн. А всі інші як-от головний інженер, лікар, інженер з технічного нагляду, інженер-геодезист, інженер з охорони праці, інженер-електрик, інженер-механік, юрисконсульт, інспектор відділу кадрів, електрогазозварник, електрозварник, бетонувальник, різноробочий, водій, муляротримують однакову зарплату — по 3200 грн.

Ще одне порушення, зафіксоване в акті пеервірки: на підприємстві виплата заробітної плати проводиться раз на місць, не дотриманно й проміжки між виплатами, встановлені КЗпП.

За порушення на роботодавця чекає відповідальність згідно із законом…

 
За інформацією ГУ Держпраці у Львівській області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2551

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2394

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29270

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
11941

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28729

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді