Держпраці інспектувала роботодавця за листом ДФС. Наслідок інспектування —штраф за ЦПД у 2013 році

Попри те, що на час інспекційного відвідування трудові договори з працівниками вже майже півроку, як оформлені, за попередній період штраф доведеться заплатити.

Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду визнано правомірність дій Управління Держпраці у Хмельницькій області та залишено без змін постанову про накладання штрафу в розмірі 336 тис. грн на фізичну особу — підприємця та відмовлено ФОП у задоволені позову щодо порушення його прав та протиправних дій посадовими особами Управління.

Рішення набуло законної сили з моменту проголошення (05.07.2017) та підлягає негайному виконанню.

Корисна консультація — Перевірки роботодавців — 2017

Зокрема, відповідно до листа Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому ГУ ДФС у Хмельницькій області інспектори з питань праці провели позапланову перевірку в підприємця стосовно додержання трудового законодавства.

Під час проведення перевірки, за матеріалами податкової інспекції та за письмовими поясненнями працівників, підтверджено факт використання підприємцем праці найманих працівників без оформлення належним чином трудових відносин, в період з 01.08.2013 по 18.09.2016.

Трудові договори з працівниками швейного цеху підприємець оформив лише на початку жовтня 2016 року, що підтверджено трудовими договорами та повідомленням про прийняття працівників на роботу, направлених до ДПІ у м. Хмельницькому. Однак, із пояснень працюючих, доведено факт трудових відносин, які були неналежно оформлені впродовж тривалого часу.

За неоформлених працівників підприємець має сплатити штраф на загальну суму 336 тис. грн. — 30-кратний розмір мінімальної заробітної плати (на момент винесення постанови) за кожного неоформленого працівника (ст. 265 КЗпП).

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2551

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2408

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29286

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
11946

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді