Дарницький районний суд м. Києва розглянув позов директора підприємства до товариства з обмеженою відповідальністю про розірвання трудового договору, припинення повноважень та зобов’язання внести до трудової книжки запис про звільнення з посади (справа № 753/7773/16-ц).
У січні 2016 року позивач звернувся до загальних зборів учасників товариства з заявою про звільнення його з посади директора, однак на день звернення його до суду з даним позов, загальні збори учасників товариства не проведені, питання про звільнення позивача з посади директора не вирішено. 01.03.2016 позивач повторно звернувся до загальних зборів учасників ТОВ з письмовою заявою про звільнення з посади директора з 09.03.2016 у зв’язку з переїздом на нове місце проживання. Однак на день подачі позову до суду, позивача із займаної посади не звільнено.
Читайте також: Звільнення директора за власним бажанням
Суд розцінив бездіяльність відповідачів щодо припинення трудових відносин з позивачем, як протиправною, що порушує трудові права позивача як працівника.
Не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати іншій особі, а також зловживання правом в інших формах. У разі недодержання особою при здійсненні своїх прав вимог, які встановлені частинами другою — п’ятою цієї статті, суд може зобов’язати її припинити зловживання своїми правами, а також застосувати інші наслідки, встановлені законом (ч. 3, 6 ст. 13 Цивільного кодексу України).
Тому суд задовольнив позов директора та розірвав трудовий договір директора з товариством, визнав повноваження директора припиненими з 09.03.2016 та зобов’язав роботодавця внести до трудової книжки запис про звільнення з посади директора.
Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри