ФСС радить кадровикам — до початку сезону ОРВІ повідомте працівникам, як правильно вказувати адресу підприємства у лікарняному. Адже паспортну частину листка непрацездатності заповнюють за документами застрахованої особи, а місце роботи — зі слів непрацездатного.
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області нагадало, що єдиною підставою для призначення і виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (далі — лікарняний) (ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).
Читайте також: Усе про лікарняний: добірка для кадровика
Порядок заповнення лікарняного визначає Інструкція про порядок заповнення листка непрацездатності, затверджена наказом МОЗ, Мінпраці, ФСС з ТВП, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406 ( далі — Інструкція № 532).
При внесенні в листок непрацездатності інформації про місце роботи часто допускаються помилок. На бланку лікарняного передбачено, що у графі «місце роботи» зазначають назву підприємства, установи, організації. Однак в цій графі необхідно також вказати місцезнаходження підприємства, установи, організації (п. 3.1 Інструкції № 532).
Читайте також: Покроковий алгоритм проходження листка непрацездатності
Місцезнаходження юридичної особи — це адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (лист Мін’юсту від 06.08.2014 № 404-0-2-14/8.1).
ФСС наголошує, для запобігання виправлень в лікарняному або його повернення підприємством для дооформлення в заклад охорони здоров’я, застрахована особа при оформленні лікарняного повинна повідомити медичному працівнику повну назву свого підприємства, установи, організації, а також її місцезнаходження (адресу).
За інформацією Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування України
Питання врахування періоду навчання в страховий стаж для нарахування лікарняних залишається актуальним серед студентів, учнів та молодих спеціалістів. Багато хто не знає чи входить до стажу навчання в інституті, тому важливо зрозуміти як це регулюється вітчизняним законодавством на сьогодні.
Із 04.04.2025 змінились умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
Тема лікарняних у табелі обліку робочого часу є важливою для правильного оформлення робочого часу та забезпечення законності в оформленні виплат працівникам, які тимчасово втратили працездатність. Якщо ви сумніваєтесь, яке позначення лікарняного в табелі робочого часу обрати чи маєте питання на кшталт «як в табелі позначається лікарняний» або «яким має бути відображення лікарняних в табелі обліку робочого часу» — читайте статтю.
На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронного реєстру лікарняних. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Як перевірити лікарняний та як відкрити лікарняний онлайн? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності — у статті
У повсякденному житті часто виникає потреба точно обчислювати кількість календарних днів між двома датами. Це може бути необхідно для різних цілей, таких як обчислення відпустки, визначення терміну виконання робіт, підрахунок пенсійних виплат, фінансових зобов'язань тощо. Калькулятор календарних днів у періоді значно полегшує цей процес і дозволяє отримати точний результат без помилок.