Управління Держпраці у Кіровоградській області нагадало, що конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і роботодавцем, який зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніше, як за два тижні до встановленого графіком терміну (ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).
Змінити термін надання відпустки можна за згодою сторін трудового договору за умови виникнення обставин, що обумовлюють перенесення щорічної відпустки. Держпраці не вбачає порушення, якщо працівник просить перенести відпустку, наприклад за сімейних обставин, на інший період чи надати її в стислі терміни і роботодавець не заперечує щодо зміни у графіку періоду використання ним відпустки.
Заробітну плату працівникам за час відпустки виплачують не пізніше ніж за три дні до її початку (ст. 21 Закону про відпустки).
Держпраці нагадує: суми, що належать до виплати за час відпустки (частину) виплачують зацікавленій особі до відпустки, якщо інше не передбачене угодою, яка стосується цієї особи і роботодавця (§ 2 ст. 7 Конвенції № 132 «Про оплачувані відпустки (переглянута в 1970 році)», ратифікованої Законом України від 29.05.2001 №2481-ІІІ; далі — Конвенція № 132).
Отже, за потреби отримання частини щорічної відпустки у стислі терміни в заяві працівник може висловити своє бажання про одержання заробітної плати за неї в терміни, визначені між ним і роботодавцем.
Держпраці наголошує, положення Конвенції № 132 можна застосовувати у поодиноких випадках, а не масово.
За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області