Преміювання в ОМС: робітників не заохочують грошима з нагоди свята чи ювілею, але є варіанти

Двірнику та прибиральнику службових приміщень міськради не виплачують премію до святкових і ювілейних дат. Цій категорії працівників передбачено виплату премії залежно від їхнього вкладу в кінцеві результати роботи. Утім, Мінсоцполітики пропонує механізм заохочення робітників і з нагоди свят чи ювілеїв.

Мінсоцполітики роз’яснило, які премії можна виплачувати робітникам, зайнятим обслуговуванням органів влади та місцевого самоврядування (лист від 28.12.2017 № 3000/0/101-17).

Умови оплати праці робітників, які зайняті обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів, затверджені наказом Мінпраці від 02.10.1996 № 77 (далі — Наказ № 77).

Керівник має право в межах установлених фондів оплати праці та граничної чисельності працівників визначати робітникам розмір премії залежно від їхнього вкладу в кінцеві результати роботи (далі — виробнича премія). При цьому конкретний розмір виробничої премії робітників граничними розмірами не обмежено (п. 2 Наказу № 77).

Інших видів премій, зокрема, до професійних та інших свят, ювілейних дат Наказом № 77 не передбачено.

Працю керівних працівників, посадових осіб, службовців органів місцевого самоврядування, в т. ч. стимулювання їх праці, оплачують відповідно до постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268).

Керівники органів мають право у межах затвердженого фонду оплати праці преміювати працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10% посадових окладів та економії фонду оплати праці (пп. 2 п. 2 Постанови № 268).

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначають у Положенні про преміювання відповідного органу, яке органи місцевого самоврядування розробляють самостійно, з дотриманням законодавства про службу в органах місцевого самоврядування, норм Постанови № 268 та Наказу № 77.

Враховуючи, що розмір «виробничої» премії робітників, які зайняті обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, граничними розмірами не обмежено, у Положенні про преміювання можна передбачити можливість виплати цій категорії працівників премії напередодні державних та ювілейних свят у межах фонду преміювання та економії фонду оплати праці.

Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри 

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація преміювання працівників

Преміювання працівників — це ефективний інструмент мотивації персоналу, який дозволяє стимулювати працівників до досягнення кращих результатів та підвищення продуктивності. Правильно побудована система преміювання сприяє створенню позитивного робочого клімату, підвищенню лояльності працівників та загальному успіху підприємства.
18438

Зразок наказу про преміювання працівників

Преміювання працівників — це важливий аспект управління персоналом, який може підвищити мотивацію, залученість і продуктивність співробітників. У статті ви знайдете зразок наказу про преміювання працівників та навчитеся документувати заохочення без помилок.
122401

Положення про преміювання працівників: зразок

За відсутності колективного договору в організації має бути розроблено інший нормативний акт з питань оплати праці. Наприклад, положення про преміювання за підсумками роботи за місяць, квартал тощо. Примірний зразок положення про преміювання знайдете у статті.
40525

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді