Громадяни, що зареєстровані в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження або розташовані на лінії зіткнення, та переїхали на іншу територію, мають право на пільги та гарантії, як внутрішньо переміщені особи.
Уряд розпорядженням від 07.02.2018 № 79-р затвердив у новій редакції:
- Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження;
- Перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення,
які визначені розпорядженням КМУ від 07.11.2014 № 1085.
Ці переліки кадровики використовують при визначенні права на відпустку без збереження заробітної плати, яку надають на період проведення АТО у відповідному населеному пункті з урахуванням часу, необхідного для повернення до місця роботи, але не більш як сім календарних днів після прийняття рішення про припинення антитерористичної операції (п. 18 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).
Окрім того, працівники, які перемістились із населених пунктів, зазначених у переліку, можуть отримати статус внутрішньо переміщеної особи і відтак користуватися пільгами та гарантіями, передбаченими Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 № 1706-VII (далі — Закон № 1706), зокрема при реалізації прав на зайнятість, пенсійне забезпечення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування, соціальні послуги, освіту (ст. 7 Закону № 1706).
Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті