Випускників університетів, що входять до першої сотні у світових рейтингах університетів, вважають особливими категоріями іноземців. Служба зайнятості видає такому випускнику дозвіл на працевлаштування в Україні на строк до трьох років (ч. 2 ст. 42-1, ч. 1 ст. 42-3 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI, далі — Закон № 5067).
Читайте також:
Уряд визначив, що преференції у працевлаштуванні матимуть випускники університетів, що в рік їх закінчення входять до першої сотні одного з таких рейтингів:
Назва рейтингу |
українською | англійською |
Академічний рейтинг університетів світу («Шанхайський») | Academic Ranking of World Universities (ARWU) |
Рейтинг університетів світу за версією «Таймс» | Times Higher Education World University Rankings |
Рейтинг університетів світу «К’ю Ес» | QS (Quacquarelli Symonds Ltd) World University Rankings |
Підстава — розпорядження КМУ «Про затвердження переліку світових рейтингів університетів для визначення особливої категорії іноземців та осіб без громадянства, які претендують на працевлаштування в Україні» від 14.03.2018 № 154-р.\
Ірина Іванченко,
шеф-редактор системи «Експертус Кадри», журналів «Кадровик-01» та
«Довідник секретаря та офіс-менеджера»
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.