Управління Держпраці у Хмельницькій області нагадало, що заборонено робити особам, які звільнилися з державної служби або з органів місцевого самоврядування
Стаття 26 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі — Закон № 1700) перелічує заборони для осіб, які звільнилися або припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування:
- протягом року з дня припинення діяльності укладати трудові договори (контракти) або вчиняти правочини у сфері підприємницької діяльності з юридичними особами приватного права або фізичними особами — підприємцями, якщо зазначені особи протягом року до дня звільнення з держслужби або органів ОМС здійснювали повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття рішень щодо діяльності цих юридичних осіб або фізичних осіб — підприємців;
- розголошувати або використовувати у своїх інтересах інформацію, яка стала їм відома у зв’язку з виконанням службових повноважень, крім випадків, встановлених законом;
- протягом року з дня припинення відповідної діяльності представляти інтереси будь-якої особи у справах (у т. ч. в тих, що розглядають у судах), в яких іншою стороною є орган, підприємство, установа, організація, в якому (яких) вони працювали на момент припинення зазначеної діяльності.

Правочини, які вчинили з порушенням цих обмежень, можуть визнати недійсними. Якщо виявлять таке порушення, Національне агентство з питань запобігання корупції звертається до суду для припинення трудового договору (контракту) за пунктом 7-1 статті 36 КЗпП.
Розгляньмо ситуацію: наказ про звільнення з роботи видали 16.01.2025. Запис про звільнення до трудової книжки внесли 17.01.2025. Чи правомірним буде прийняття на роботу того самого дня, коли внесено запис про звільнення — 17.01.2025?
Законодавство встановлює мінімальний розмір вихідної допомоги при звільненні працівника з роботи. Однак, роботодавець має право збільшити розмір вихідної допомоги у колективному договорі. Чи передбачає обмеження щодо виплати вихідна допомога при скороченні пенсіонера та які гарантії забезпечує вихідна допомога при звільненні військовослужбовцям — читайте у статті.
Трудовий договір може бути припинено, а працівника звільнено з роботи лише з підстав і в порядку, визначених трудовим законодавством. Які умови припинення трудового договору? Як здійснити оформлення припинення дії трудового договору? Чи відрізняється порядок розірвання трудового договору між працівником і фізичною особою – підприємцем? Як заповнити коректно бланк угоди про припинення трудового договору? Усе про документування: угода про припинення трудового договору (бланк) та наказ про припинення трудового договору (бланк) а також особливості припинення трудових відносин під час воєнного стану читайте у цій статті.
Компенсація відпустки при звільненні — право працівників. Читайте у статті: що таке відпускні при звільненні; як розрахувати кількість днів компенсації за невикористану відпустку; коли можлива заміна відпустки грошовою компенсацією; чи законна грошова компенсація за невикористану відпустку без звільнення; як нараховується компенсація за невикористану відпустку?
Звільнення за згодою сторін — одна із найпоширеніших підстав для припинення трудового договору. Які нюанси слід врахувати під час розірвання трудового договору за згодою сторін? Як регулює питання щодо звільнення за згодою сторін стаття КЗпП? Чи передбачає звільнення за згодою сторін виплати працівнику? Дізнайтеся порядок звільнення за згодою сторін та врахуйте застороги.