Примусове стягнення штрафів з роботодавців-порушників законодавства про працю

На Сумщині розпочато виконавче провадження з примусового стягнення боргу у понад 1 млн грн з роботодавців, які використовували працю робітників без укладання трудових договорів.

Примусове стягнення штрафів з роботодавців-порушників законодавства про працю


Протягом жовтня 2019 року на підставі Постанов Держпраці державною виконавчою службою міста Суми Головного територіального управління юстиції у Сумській області було розпочато виконавче провадження з примусового стягнення боргу з декількох роботодавців, а саме:

  • ТОВ «Росагроінвест» у сумі 1 005 210 грн,
  • ФОП «Кравченко С.В.» – 223 380 грн,
  • Мошик Г.А. 223 380 грн.

Штрафи були накладені, зокрема за фактичний допуск працівників до роботи без належного оформлення трудових відносин.

Обов’язкові документи відділу кадрів: чек-ліст

Роботодавці-порушники змушені були погасити не тільки штрафи, а й виконавчий збір і витрати на проведення виконавчих дій.

Арешт майна та коштів боржників вже припинено. Суб’єкти господарювання сплатили до державного бюджету 1 451 970 грн.

За інформацією Управління Держпраці у Сумській області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2551

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2408

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29286

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
11947

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді