Суд підтвердив маскування роботодавцем трудових відносин під виглядом майстер-класів: штраф 1 126 710 грн

У квітні 2019 року фахівці Головного управління Держпраці у Харківській області провели інспекційне відвідування Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕВК-Україна» (далі —ТОВ «ЕВК-Україна»).

Суд підтвердив маскування роботодавцем трудових відносин під виглядом майстер-класів: штраф 1 126 710 грн

У квітні 2019 року фахівці Головного управління Держпраці у Харківській області провели інспекційне відвідування Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕВК-Україна» (далі —ТОВ «ЕВК-Україна»).

Під час перевірки було зафіксовано фактичний допуск до роботи 9 працівників без належного оформлення трудових відносин. Роботодавець порушив норми ч. 3 ст. 24 КЗпП, за що й мав сплатити штраф.


Проте ТОВ «ЕВК-Україна» звернулось до Харківського окружного адміністративного суду у спробі скасувати результати заходу контролю.

Представники товариства стверджували, що між підприємством та фізичними особами були укладені договори про надання інформаційно-консультативних послуг, відповідно до яких, встановлені в ході інспекційного відвідування особи, перебували на стажуванні.

Метою зазначених договорів було надання суб’єктом господарювання інформаційно-консультативних послуг, зокрема:

  • проведення майстер-класів з фасування овочів у тару,
  • здійснення роз’яснень відносно методики, технологій та порядку фасування та дозування овочів у тару, тощо.

Згідно із зазначеними договорами саме «особи, що стажувались» здійснювали оплату ТОВ «ЕВК-Україна».

Суд підтвердив маскування роботодавцем трудових відносин під виглядом майстер-класів: штраф 1 126 710 грнДізнайтеся, у чому принципова різниця між трудовим договором і цивільно-правовим

На підставі доказів обох сторін Харківський окружний адміністративний суд наголосив: «діюче законодавство забороняє вчиняти дії, спрямовані на приховування фактично існуючих трудових відносин. Дії ТОВ «ЕВК-Україна» щодо надання трудовому договору форми цивільно-правового перешкоджають реалізації працівником права на працю, гарантованого Конституцією України та Кодексом законів про працю України».

Отже, Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕВК-Україна зобов’язане сплатити штрафи за порушення законодавства про працю на загальну суму 1 126 710 грн.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27186

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10136

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
26990

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
30881

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді