У квітні 2019 року фахівці Головного управління Держпраці у Харківській області провели інспекційне відвідування Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕВК-Україна» (далі —ТОВ «ЕВК-Україна»).
Під час перевірки було зафіксовано фактичний допуск до роботи 9 працівників без належного оформлення трудових відносин. Роботодавець порушив норми ч. 3 ст. 24 КЗпП, за що й мав сплатити штраф.
Проте ТОВ «ЕВК-Україна» звернулось до Харківського окружного адміністративного суду у спробі скасувати результати заходу контролю.
Представники товариства стверджували, що між підприємством та фізичними особами були укладені договори про надання інформаційно-консультативних послуг, відповідно до яких, встановлені в ході інспекційного відвідування особи, перебували на стажуванні.
Метою зазначених договорів було надання суб’єктом господарювання інформаційно-консультативних послуг, зокрема:
- проведення майстер-класів з фасування овочів у тару,
- здійснення роз’яснень відносно методики, технологій та порядку фасування та дозування овочів у тару, тощо.
Згідно із зазначеними договорами саме «особи, що стажувались» здійснювали оплату ТОВ «ЕВК-Україна».
Дізнайтеся, у чому принципова різниця між трудовим договором і цивільно-правовим
На підставі доказів обох сторін Харківський окружний адміністративний суд наголосив: «діюче законодавство забороняє вчиняти дії, спрямовані на приховування фактично існуючих трудових відносин. Дії ТОВ «ЕВК-Україна» щодо надання трудовому договору форми цивільно-правового перешкоджають реалізації працівником права на працю, гарантованого Конституцією України та Кодексом законів про працю України».
Отже, Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕВК-Україна зобов’язане сплатити штрафи за порушення законодавства про працю на загальну суму 1 126 710 грн.