
Верховна Рада 04.03.2020 ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про запобігання корупції».
З-поміж інших законів, законодавці внесли зміни до КЗпП. Відтак, роботодавець не має права звільнити або примусити до звільнення, притягнути до дисциплінарної відповідальності працівника, який повідомив про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», що вчинила інша особа. Викривачі корупції користуються також іншими правами та гарантіями захисту, встановленими Законом України «Про запобігання корупції».
Звільнення працівника за аморальний проступок
Водночас у КЗпП з’явиться додаткова підстава, яка дає право роботодавцю розірвати трудовий договір. Статтю 41 КЗпП доповнили пунктом 4-1: роботодавець може звільнити працівника, у якого реальний чи потенційний конфлікт інтересів, що має постійний характер і, і який не можна врегулювати в інший спосіб, передбачений Законом України «Про запобігання корупції».
Докладніше прокоментуємо закон, коли з’явиться його офіційний текст.
Ірина Житкова
керівник групи експертів Експертус Кадри

Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
Скорочення працівників або штату — процедура, яка часто призводить до судових позовів. Найбільш проблемні питання: які підстави для скорочення штату працівників, хто підлягає скороченню в першу чергу, які етапи включає в себе процедура скорочення працівників, кого не можна звільнити по скороченню. Як оформити скорочення чисельності або штату працівників, щоб вберегтися від помилок та судової тяганини, роз’яснюємо у статті
Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.