Як табелювати відпустку без збереження зарплати на час карантину
Відпустка без збереження заробітної плати надається в обов’язковому порядку за бажанням матері для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території (п. 3-1 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).
Також таким правом наділені особи, зазначені в частині 3 статті 18 Закону про відпустки, а саме:
- батько;
- баба;
- дід;
- інші родичі, котрі фактично доглядають за дитиною;
- особа, котра усиновила дитину;
- особа, котра взяла під опіку дитину;
- один із прийомних батьків;
- один із батьків - вихователів.
Підставою для надання такої неоплачуваної відпустки є карантинні заходи. Проте період, на який оголошено карантин, має бути підтверджено документально.
Як оформити самоізоляцію працівника під час карантину
Загальноосвітні навчальні заклади, зокрема школи та садочки, у зв’язку з цим видають накази про призупинення навчального процесу.
Отже, для оформлення відпустки без збереження зарплати, працівнику, який має дитину до 14 років, необхідно надати довідку з навчального закладу, або копію наказу про призупинення навчального процесу.
Далі працівнику необхідно написати відповідну заяву та додати копію свідоцтва про народження дитини.
Дізнайтеся, як працівнику подати заяву, якщо він не може зробити це особисто під час карантину
На підставі цих трьох документів роботодавець зобов’язаний видати наказ про надання працівнику відпустки без збереження заробітної плати на період оголошення карантину.
Держпраці зауважує, що відпустка без збереження заробітної плати надається на період оголошення карантину на відповідній території.
Оскільки весь період карантину може тривати невизначений строк і за потреби продовжуватися, роботодавець зобов'язаний надавати таку відпустку стільки разів, скільки упродовж року буде запроваджено карантинних заходів.
Наказ про продовження відпустки без збереження зарплати на період карантину в школі
Управління нагадує, що роботодавці власним коштом можуть встановлювати додаткові трудові та соціально-побутові пільги для працівників, зокрема, інші види оплачуваних відпусток, або відпусток більшої тривалості, ніж встановлено законодавством на умовах, визначених у колективному договорі.
За інформацією Управління Держпраці у Чернівецькій області