Очільник МОЗ повідомив про пролонгування карантину. Тож, перед кадровиками знову постане питання, як правомірно організувати роботу персоналу.
Отже, кадровикам доведеться:
Федерація Профспілок України повідомляє, що продовжити відпустки без збереження заробітної плати за згодою сторін на період карантину можна двома способами.
Якщо працівник раніше подавав заяву про надання такої відпустки у зв’язку з карантином до 24.04.2020.
1) Він може написати заяву на продовження відпустки без збереження заробітної плати за згодою сторін на час карантину до певної дати.
У такому випадку роботодавець зобов’язаний видавати відповідні накази (розпорядження) про надання працівнику відпустки без збереження заробітної плати за кожною заявою.
Скачайте зразок наказу про продовження відпустки без збереження зарплати за згодою сторін на час карантину через коронавірус
2) Як альтернатива, працівник може написати заяву про надання відпустки без збереження заробітної плати не до певної дати, а на період оголошення Урядом України карантину на всій території України.
Відповідно роботодавець видасть наказ (розпорядження) про надання працівнику відпустки на період оголошення Урядом України карантину на всій території України.

ФПУ наголошує:
- Роботодавець не має права примушувати працівника йти у відпустку за власний рахунок на час карантину, тому що її надають тільки за угодою сторін.
- Парламент доповнив статтю 26 Закону про відпустки третьою частиною — відпустку можна надати на весь строк дії карантину. Внесення цієї норми важливе, тому що у загальному випадку відпустка за власний рахунок, встановлена за згодою сторін тривалістю більше, ніж 15 календарних днів, це порушення КЗпП і роботодавці могли б отримати адмінштраф від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 1 ст. 41 КпАП України) за порушення вимог законодавства про працю.

За інформацією Facebook-сторінки ФПУ
Поки триває карантин, всі кадрові процедури змінили формат.
Українці користуються правом на відпустку без збереження заробітної плати не лише для відпочинку, а й для вирішення важливих справ, до яких примусила війна. Щоб полегшити роботу кадровиків, ми підготували зразок наказу на відпустку без збереження заробітної плати та зразок наказу на відпуску без збереження заробітної плати на період воєнного стану
Відпустка без збереження заробітної плати є важливим інструментом для регулювання тимчасової відсутності працівника на роботі, зокрема у випадках, коли йому необхідно вирішити особисті чи важливі питання. Відпустка без збереження заробітної плати, спірні ситуації з якою виникають досить часто, несе помітні наслідки для нарахування заробітної плати та соціальних виплат. Усе про відпустки без збереження заробітної плати — у статті.
Згідно із чинним законодавством, внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та тим, хто виїхав за кордон під час воєнного стану, може надаватись відпустка без збереження заробітної плати на 90 днів для ВПО. Які особливості оформлення має відпустка без збереження заробітної плати для внутрішньо переміщених осіб? На який термін надається відпустка для ВПО під час воєнного стану? Відповіді на ці та інші питання читайте у статті.
З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
Працівник написав «заява за свій рахунок» або «заява на відпустку за власний рахунок на період війни». Поясніть, що потрібно дотриматись мови закону та переписати заяву на відпустку без збереження заробітної плати. Зразок заяви скачайте у статті та надайте працівнику для прикладу. Поясніть, що відпустки без збереження заробітної плати є різних видів. У деяких випадках надавати чи ні таку відпустку залежить від роботодавця.