Отже, кадровикам доведеться:
- продовжувати відпустки працівникам на час карантину в школах;
- домовлятися із працівниками пропродовження відпусток за згодою сторін на час карантину;
- продовжувати простій на підприємстві, а комусь, можливо, — припинятийого.
Федерація Профспілок України повідомляє, що продовжити відпустки без збереження заробітної плати за згодою сторін на період карантину можна двома способами.
Якщо працівник раніше подавав заяву про надання такої відпустки у зв’язку з карантином до 24.04.2020.
1) Він може написати заяву на продовження відпустки без збереження заробітної плати за згодою сторін на час карантину до певної дати.
У такому випадку роботодавець зобов’язаний видавати відповідні накази (розпорядження) про надання працівнику відпустки без збереження заробітної плати за кожною заявою.
2) Як альтернатива, працівник може написати заяву про надання відпустки без збереження заробітної плати не до певної дати, а на період оголошення Урядом України карантину на всій території України.
Відповідно роботодавець видасть наказ (розпорядження) про надання працівнику відпустки на період оголошення Урядом України карантину на всій території України.
ФПУ наголошує:
- Роботодавець не має права примушувати працівника йти у відпустку за власний рахунок на час карантину, тому що її надають тільки за угодою сторін.
- Парламент доповнив статтю 26 Закону про відпустки третьою частиною — відпустку можна надати на весь строк дії карантину. Внесення цієї норми важливе, тому що у загальному випадку відпустка за власний рахунок, встановлена за згодою сторін тривалістю більше, ніж 15 календарних днів, це порушення КЗпП і роботодавці могли б отримати адмінштраф від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 1 ст. 41 КпАП України) за порушення вимог законодавства про працю.
За інформацією Facebook-сторінки ФПУ
Поки триває карантин, всі кадрові процедури змінили формат.