Чи отримає працівник, який звільнився під час карантину за власним бажанням, допомогу по безробіттю, — роз’яснення Держпраці

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас

Чи отримає працівник, який звільнився під час карантину за власним бажанням, допомогу по безробіттю, — роз’яснення Держпраці


Закон України про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13.04.2020 № 553-IX уніс зміни до «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Як звільняти працівників під час карантину

Змінами визначено, що на період карантину для осіб, які звільнилися з роботи за власним бажанням, не застосовуються вимоги щодо відкладення виплати допомоги по безробіттю строком до 90 днів. Одночасно загальна тривалість виплат допомоги по безробіттю для таких осіб не може перевищувати 270 календарних днів.

Чи отримає працівник, який звільнився під час карантину за власним бажанням, допомогу по безробіттю, — роз’яснення ДержпраціДізнайтеся, коли роботодавець може відмовити працівнику у звільненні та вимагати від нього відпрацювати встановлений у договорі строк

Отже, громадяни, які звільнились з останнього місця роботи в період карантину (з 12.03.2020) за власним бажанням і стали на облік в державній службі зайнятості, отримуватимуть допомогу по безробіттю з першого дня набуття статусу безробітного. Під час карантину правило про відкладення виплати допомоги по безробіттю для звільнених за власним бажанням не застосовується.

Розмір допомоги по безробіттю на період карантину:

  • мінімальний — 1 тис. грн на місяць;
  • максимальний — не може перевищувати чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня 2020 року – 2102 гривні), тобто не більше ніж 8 408 грн на місяць.

Розкажіть працівникам, яких звільняєте під час карантину

За інформацією Управління Держпраці

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Припинення трудового договору в мирний та воєнний час

Трудовий договір може бути припинено, а працівника звільнено з роботи лише з підстав і в порядку, визначених трудовим законодавством. Які умови припинення трудового договору? Як здійснити оформлення припинення дії трудового договору? Чи відрізняється порядок розірвання трудового договору між працівником і фізичною особою – підприємцем? Як заповнити коректно бланк угоди про припинення трудового договору? Усе про документування: угода про припинення трудового договору (бланк) та наказ про припинення трудового договору (бланк) а також особливості припинення трудових відносин під час воєнного стану читайте у цій статті.
31929

Звільнення за власним бажанням: стаття, оформлення, відпрацювання

Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
676057

Зразок наказу про звільнення за власним бажанням

Роботодавець може звільнити працівника за власним бажанням у строк, про який він просить, у разі неможливості продовжити роботу. Також є ще одна поважна причина, коли працівник може звільнитися за власним бажанням без попередження за два тижні.
96003

Зразки заяв про звільнення з роботи

Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
688292

Наказ про звільнення

Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
312143

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді