Розмір мінімалки з 1 січня 2021 року

Для кадровиків підвищення МЗП — не лише привід радіти, а й підстава провести аудит штатного розпису. Також не забудьте, що разом зі збільшенням мінімалки автоматично зростуть штрафи за порушення законодавства про працю.

Став відомий розмір мінімалки з 1 січня 2021 року

Держбюджет на 2021 рік має бути збалансованим та буде сконцентрований на соціальному напрямі. Про це заявив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев під час зустрічі з представниками різних галузей профспілок та роботодавців, представниками Мінекономіки та Мінсоцполітики. Мета зустрічі — здійснення соціального діалогу для обговорення проєкту держбюджету на 2021 рік та можливості врахування в ньому пропозицій сторін.

«Держбюджет ще остаточно не сформований. Наразі тривають консультації. Водночас ми маємо враховувати нестабільну економічну ситуацію в країні. Так, передбачається дефіцит держбюджету на рівні 6% у 2021 році, 4,5% у 2022 році та 3% у 2023 році. В цьому році він на рівні 7,5% ВВП», — поінформував Роман Єрмоличев.

Що кадровик має знати про мінімальний оклад, МЗП і доплату до мінімалки

Заступник Міністра зауважив, що прийняття рішення про збільшення МЗП — це суттєвий додатковий ресурс, який необхідно врахувати в державному бюджеті.

«Додаткові видатки становлять близько 47 млрд гривень. Адже з 1 січня 2021 року мінімальна заробітна плата буде збільшена до 6 тис. грн, а з 1 липня 2021 року – до 6,5 тис. гривень. Також при розрахунках до проєкту бюджету на 2021 рік передбачається збереження співвідношення між розмірами посадового окладу працівника І-го тарифного розряду ЄТС та мінімальної заробітною платою, що склалося у поточному році», — повідомив він.

Нагадаємо, що з 01.09.2020 року в Україні розмір МЗП збільшився до 5000 грн. Пам’ятайте про те, що до розміру мінімалки прив’язані штрафи за порушення законодавства про працю. Наразі Держпраці інформує про хроніки інспектувань та застерігає, що терміни перевірок роботодавців не фіксовані.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5741

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47661

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23579

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
102612

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249227

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді