Попереджений — значить озброєний:
Штрафне навантаження на роботодавців парламент зменшив у рази з 02.02.2020. (Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» від 12.12.2019 № 378-IX). Щоби дарма не нервувати та спокійно відстояти свої права під час контрольного заходу дізнайтеся кого, за що і на скільки карають грошима у 2020 році.
Крім того, пам’ятайте про три випадки, коли інспектор праці 100% нарахує штраф. Серед них створення перешкод у проведенні інспекторської перевірки.
ГУ Держпраці у Львівській області нагадує
У разі створення перешкод у проведенні перевірки предметом якої є додержання вимог законодавства про працю з питань виявлення неоформлених трудових відносин, недопущення до її проведення юридичні та фізичні особи – підприємці несуть відповідальність у вигляді штрафу у шістнадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.
Саме за таке порушення власник пилорами у Золочівському районі Львівської області отримав штраф у 75 568 грн.
Держпраці інформує, що під час проведення контрольного заходу щойно зайшовши на територію об’єкту інспектори виявили працівницю, з якою не було укладено трудового договору. Надалі роботодавець чинив перешкоди у діяльності уповноважений посадових осіб при здійсненні заходу держконтролю. Зокрема, не надав їм доступу до виробничих і службових приміщень, в яких використовується наймана праця. Не надав робочого місця з можливістю ведення конфіденційної розмови з працівниками щодо предмета інспекційного відвідування. Також здійснював перешкоди у проведенні фото- та відеозйомки.
Окрім штрафу за створення перешкод у проведенні перевірки роботодавцю, за використання незадекларованої праці, винесено припис та вручено попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю.
Штрафи на роботодавця за порушення у сфері праці з 01.09.2020
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.