Мінекономіки роз’яснило, як оплачувати роботу у вихідний та свята за почасової оплати праці

Працівникам, яким встановлено посадовий оклад, оплату за роботу у святковий і неробочий день доцільно здійснювати виходячи з годинної ставки, оскільки оплату провадять за години, фактично відпрацьовані у святковий або неробочий день.
Мінекономіки роз’яснило, як оплачувати роботу у вихідний та свята за почасової оплати праці

Компенсація роботи у вихідний день провадиться за правилами статті 107 КЗпП. Про це нагадує Мінекономіки у листі «Щодо оплати праці за роботу у вихідний день» від 31.08.2020 № 3511-06/53106-07. Утім, цитуванням КЗпП профільне для кадровиків міністерство не обмежилось — у листі є цінні настанови.

Робота у вихідний день: оформлюємо, компенсуємо

Навіть працівникам, яким встановлено посадовий оклад, оплату за роботу у святковий і неробочий день доцільно здійснювати виходячи з годинної ставки, оскільки оплату провадять за години, фактично відпрацьовані у святковий або неробочий день. До такого висновку доходить Мінекономіки, спираючись на те, що працівникам, які одержують місячний оклад, — роботу оплачують у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день (у т. ч. вихідний, відповідно до ст. 72 КЗпП) провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму (п. 3 ч. 1 ст. 107 КЗпП).

До речі, в системі Експертус:Кадри Ви знайдете докладну консультацію щодо оплати фактично відпрацьованих у вихідний день годин.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
6971

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48004

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
24679

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
107103

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
251423

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді