ТОП-10 причин оформити працівників офіційно

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Відсутність штрафів не єдина перевага легального прийняття на роботу працівників. Фахівці кадрових служб та HR-менеджери, донесіть цю інформацію до керівників своїх підприємств.
ТОП-10 причин оформити працівників офіційно

Карантин змінив свідомість не лише працівників, які без офіційного працевлаштування миттєво лишились заробітку без жодних компенсацій при звільнені, але й вплинув на роботодавців, які не змогли звернутись до держави за допомогою по частковому безробіттю через свою нелегальну діяльність. Управління Держпраці у Тернопільській області нагадує роботодавцям, кадровикам та фахівцям з підбору персоналу, що задекларована праця допомагає розвивати бізнес.

10 переваг прийняття працівників відповідно до КЗпП

1. Краща продуктивність праці

Після карантинних звільнень, працівники почали ще більше надавати перевагу офіційним роботодавцям. Так персонал відчуває себе захищеним, працює краще, рідше змінює роботу. Легальні працівники більш вмотивовані та ініціативні, ніж «нелегали».

«Тижкадровик»: що має знати директор про вашу роботу

2. Зменшення витрат

Обов’язок забезпечити гідні умови праці в інтересах роботодавця. Адже в такий спосіб він убезпечує себе від витрат та збитків через можливі зупинки виробництва, тривалу відсутність працівника на роботі, компенсації на лікування й реабілітацію, а також навчання нових працівників. Врахуйте й непрямі витрати: шкоду для репутації у разі нещасних випадків, зниження мотивації працівників, плинність кадрів.

3. Залучення кваліфікованих фахівців

Люди — найцінніший капітал будь-якого бізнесу. Працюючи «по-білому», ви зможете проводити конкурси на вакансії. Офіційне працевлаштування, комфортні умови праці, соціальні гарантії, нормований робочий день, навчання та кар’єрний ріст — допоможуть залучити та втримати досвідчених фахівців.

4. Доступ до нових ринків

Працюючи відкрито та дотримуючись вимог законодавства, ви можете вийти на нові ринки країн ЄС, Канади і ще кілька десятків країн, з якими Україна уклала угоди про вільну торгівлю.

5. Можливість залучати інвестиції

Прозорі та законослухняні бізнеси мають більше можливостей отримати кредити для розширення справи, знайти українських й іноземних партнерів і вийти на фондові біржі.

6. Імідж соціально відповідального бізнесу

Соціальна відповідальність — запорука надійної репутації. Опитування свідчать, що споживачі готові платити більше за товари та послуги бізнесу, який опікується соціальними проблемами, працює відкрито та надає гарантійне обслуговування.

7. Стабільні конкурентні переваги

Держпраці стверджує, що стабільні конкурентні переваги — це якість товарів і послуг, інновації, диверсифікації тощо. Скорочення витрат за рахунок незадекларованих працівників і невиконання законів — стратегія без перспектив, яка говорить про «короткозорість» роботодавця.

8. Фінансові стимули від держави

Створюючи нові робочі місця, ви можете отримати державну підтримку.

Зокрема, маєте право на часткову компенсацію зарплати працівникам, якщо укладаєте трудовий договір з внутрішньо переміщеною особою (ВПО), зареєстрованою в Державній службі зайнятості як безробітна, і платите їй не менше середньої зарплати у регіоні. Також є компенсація витрат на навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації ВПО.

Держава компенсує єдиний соціальний внесок (ЄСВ) протягом року, якщо роботодавець працевлаштовує на два роки і більше батьків дітей до шести років, тих, хто самостійно виховує дитину до 14 років або дитину з інвалідністю, дітей-сиріт після 15 років, випускників навчальних закладів, людей передпенсійного віку, осіб з інвалідністю й учасників бойових дій.

Держава протягом року компенсує витрати на ЄСВ малим підприємцям, які працевлаштовують безробітних строком на мінімум два роки на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

Увага! Якщо протягом року ви створюєте нові робочі місця з оплатою не менше трьох мінімальних зарплат, наступного року ви отримаєте компенсацію 50% ЄСВ за кожну особу. Детальніше в Законі України «Про зайнятість населення».

9. Відсутність штрафів

Економія на неофіційному працевлаштуванні — це ілюзія. Штрафи за порушення законодавства про працю суттєво вдарять по бюджету бізнесу. Приміром, за кожного «працівника-нелегала» роботодавцю доведеться сплатити 10 МЗП, що з 01.09.2020 року складає 50 000 грн.

10. Відзнака

Якщо ваші працівники задекларовані — отримайте відзнаку Державної служби з питань праці. Це 100% покращить імідж і репутацію вашої компанії.

Щоб не допустити помилок під час працевлаштування працівників, скористайтеся експертними консультаціями:

ТОП-10 причин оформити працівників офіційно

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий контракт — особлива форма трудового договору

Контрактна форма трудового договору є досить поширеною на сьогодні, адже надає більшу гнучкість у визначенні умов роботи та взаємних обов’язків. Саме цим контракт і викликає низку питань: у чому полягає різниця між трудовим договором і контрактом; які особливості продовження контракту; де знайти зразок контракту з працівником? Відповіді на всі питання та типова форма контракту з працівником (зразок заповнення) — у статті.
14843

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4931

Укладення трудових договорів із сезонними працівниками

Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
5045

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді