Відпустка з наступним звільненням: як надати правильно

Держпраці роз’яснила, хто з працівників має право на відпустку при звільненні, а хто — зась.

Відпустка з наступним звільненням: як надати правильно

Звільнення працівника під час карантину: правомірні алгоритми

Стаття 2 Закону України «Про відпустки» (далі — Закон про відпустки) регламентує: право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Управління Держпраці у Полтавській області нагадало, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (ч.1 ст. 24 Закону про відпустки).

Стаття третя Закону про відпустки скеровує: за бажанням працівника у разі його звільнення, крім звільнення за порушення трудової дисципліни, йому має бути надано невикористану відпустку з наступним звільненням. Датою звільнення в такому випадку буде останній день відпустки.

У разі звільнення працівника у зв’язку із закінченням строку трудового договору невикористана відпустка може за його бажанням надаватися й тоді, коли час відпустки повністю або частково перевищує строк трудового договору. В такій ситуації чинність трудового договору продовжується до закінчення відпустки.

Таким чином, роботодавець за бажанням працівника, який звільняється, зобов’язаний надати йому невикористану відпустку. Виняток — звільнення працівника за порушення трудової дисципліни.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення директора товариства

Як оформити звільнення директора товариства, внести правильний запис до трудової книжки про звільнення директора, одержати зразки наказів про виконання обов’язків та про звільнення директора? Пропонуємо скористатися нашими порадами у цій статті
106144

Звільнення за переведенням на інше підприємство

Звільнення за переведенням на роботу на інше підприємство, крім згоди працівника, передбачає домовленість роботодавців. Про порядок звільнення у зв’язку з переведенням та про особливості такого звільнення під час воєнного стану читайте у цій статті
122489

Наказ про звільнення за прогул: зразок

Звільнення працівника на підставі пункту четвертого статті 40 КЗпП — за прогул — оформлюють відповідним наказом. Скачайте зразок наказу про звільнення за прогул без поважних причин, щоб дотримати вимог законодавства з праці та ДСТУ 4163:2020.
50533

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді