Чи правомірний штраф за неоформлених працівників на підставі перевірки ДПС, а не Держпраці?

Чи правомірний штраф за неоформлених працівників на підставі перевірки ДПС, а не Держпраці?


ГУ Держпраці у Львівській області за використання праці трьох неоформлених працівників оштрафувало фізичну особу — підприємця на 375 570 грн. Трудові відносини роботодавець маскував за так званим «стажуванням».

Постанову про накладення фінансової санкції було винесено на підставі акту перевірки ГУ ДПС У Львівській області.

Однак, підприємець оскаржив таке рішення у Львівському окружному адміністративному суді.
Суд першої інстанції задовольнив позовні вимоги. Аргумент: оскільки ГУ Держпраці не було здійснено інспекційного відвідування, постанову про накладення штрафу винесено з порушенням вимог Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядку накладення штрафу за порушення законодавства про працю.

Як під час карантину проходить перевірка за заявою працівника

ГУ Держпраці у Львівській області таке рішення суду оскаржило й продовжило доводити правомірність постанови про накладення штрафу.

Зокрема, колегія суддів прийшла до висновку, що відповідно до частини 5 статті 265 КЗпП та положень статті 259 КЗпП акт перевірки ГУ ДПС у Львівській області є рівноцінним акту перевірки органів Держпраці.
Отже, підприємцю таки доведеться понести фінансову відповідальність за приховування трудових відносин та сплатити штраф понад 375 тисяч грн.

За матеріалами ГУ Держпраці у Львівській області

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27192

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10148

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
27005

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
30889

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді