Повідомлення ДПС про прийняття працівника на роботу
Інформаційно-довідковий департамент ДПС нагадує, що роботодавець (автор) створює електронні документи у строки та у порядку, що визначені законодавством, із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису (КЕП) чи печатки на підставі Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 № 557 (далі — Порядок № 557).
Після накладання КЕП автор здійснює шифрування електронного документа та надсилає його до адресата протягом операційного дня (п. 3 розд. II Порядку № 557).
Контролюючий орган у день надходження електронного документа, або не пізніше наступного робочого дня, якщо документ надійшов після закінчення операційного дня (п. 6 роз. ІІ Порядку № 557) здійснює його автоматизовану перевірку (п. 5 розд. ІІ Порядку № 557).
Трудовий договір: визначаємо строк і форму
За результатами перевірки роботодавцю (автору) надсилають першу квитанцію протягом двох годин з часу отримання електронного документа контролюючим органом, в іншому разі - протягом перших двох годин наступного операційного дня (абз. 1 п. 8 розд. ІІ Порядку № 557).
Якщо протягом зазначеного строку автор не отримав першу квитанцію, електронний документ вважають не одержаним адресатом (абз. 3 п. 8 розд. II Порядку № 557).
Друга квитанція є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа. Вона формується не пізніше наступного робочого дня з моменту формування першої квитанції, якщо інше не встановлено нормативно-правовими актами та Порядком № 557 (п. 9 розд. II Порядку № 557).
Документи, які подають при прийнятті на роботу
У разі наявності другої квитанції про прийняття електронного документа датою та часом прийняття (реєстрації) електронного документа контролюючим органом вважають дату та час, зафіксовані у першій квитанції (п. 11 роз. ІІ Порядку № 557).
Якщо роботодавець (автор) надіслав до контролюючих органів кілька примірників одного електронного документа (у разі виправлення, неотримання першої квитанції тощо), оригіналом вважають електронний документ, надісланий останнім до закінчення граничного строку для подання такого документа, за умови, що його було сформовано правильно та прийнято (зареєстровано), про що надійшла друга квитанція про прийняття (п. 12 розд. ІІ Порядку № 557).
Олена Петровська
За матеріалами Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР»