Що врахувати під час працевлаштування неповнолітніх

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
За яких умов можете прийняти на роботу неповнолітніх та як маєте вести їхній облік на підприємстві

pracya_nepovnolitnih_18_05.jpg

Неповнолітні працівники і їхні батьки та/або піклувальники повинні чітко дотримуватись норм законодавства щодо офіційного працевлаштування й уникати ситуацій, що мають ознаки торгівлі людьми.

Трудовий договір з неповнолітнім

КЗпП визначає, що особи, що досягли п’ятнадцяти років, можуть бути прийняті на роботу за згодою одного з батьків або особи, що його замінює, як виняток. Права неповнолітніх осіб, тобто тих, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються до прав повнолітніх. Вони користуються пільгами в галузі охорони праці, щодо робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці, що встановлені відповідно до законодавства України.

Щоб підготувати неповнолітніх до майбутньої праці, дозволено приймати на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів за умови, що вони виконуватимуть легку роботу, яка не шкодить здоров’ю і не впливає на навчальний процес, у вільний від навчання час за згодою одного з батьків чи особи, що його замінює.

УВАГА! На кожному підприємстві, в установі, організації потрібно вести спеціальний облік працівників, що не досягли вісімнадцяти років, де зазначати, зокрема, їхню дату народження.

Якщо продовження чинності трудового договору з неповнолітнім, зокрема строкового, загрожує його здоров’ю чи порушує законні інтереси, батьки, усиновителі і піклувальники неповнолітнього, а також державні органи та службові особи, на яких покладено нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю, мають право вимагати його. розірвання.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про прийняття за строковим трудовим договором

Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
31275

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5328

Зразок заяви про прийняття на роботу

Заява — це письмове офіційне повідомлення і/або прохання, яке подають на ім’я посадової особи, зазвичай — це керівник організації.
468875

Прийняття на роботу під час воєнного стану: що врахувати

Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.
34231

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді