Чи варто укладати трудовий договір письмово під час війни?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Держпраці роз'яснила питання та дала поради

image18

Як оформити письмовий трудовий договір із нефіксованим робочим часом: зразок з підказками

Під час дії воєнного стану роботодавець може не підписувати трудовий договір, адже у період дії воєнного стану сторони за згодою визначають форму трудового договору (згідно з ч.1 ст. 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»).

Водночас, яку б форму сторони не обрали, законодавство вимагає, щоб при укладенні трудового договору з нефіксованим робочим часом у його змісті були обов’язково присутні такі умови:

  • спосіб та мінімальний строк повідомлення працівника про початок виконання роботи (має бути достатнім для своєчасного початку виконання обов’язків);
  • спосіб та максимальний строк повідомлення від працівника про готовність приступити до роботи або про відмову її виконувати (коли це передбачено законом);
  • інтервали, під час яких від працівника можуть вимагати працювати (базові години та дні);
  • розмір оплати праці за залучення до роботи поза межами базових днів або годин;
  • додаткові підстави для припинення дії такого договору (за потреби).

Тож задля запобігання трудових спорів Держпраці рекомендує роботодавцям фіксувати всі ці умови в письмовій формі.

За матеріалами Південно-Східного міжрегіонального управління

Державної служби України з питань праці

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5190

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
5049

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
73503

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді