Уряд змінив попередній Порядок роботи з електронними документами
Ознайомлюємо з документами під особистий чи електронний підпис (КЕП)
29 жовтня 2022 р. був скасований обов’язок погоджувати з державним архівом створення документів в електронній формі.
Попередня норма передбачала, що підприємство мало погодити створення кадрових документів в електронній формі з архівною установою, в зоні комплектування якої перебуває. Це пояснювалося відсутністю досвіду та тривалої практики роботи з кадровими документами в електронній формі.
У жовтні ж цього року Мін’юст наказом від 14.10.2022 № 4527/5 затвердив зміни до Порядку роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки до передавання на архівне зберігання (Порядок було затверджено наказом Мін’юсту від 11.11.2014 № 1886/5).
Добірка схожих матеріалів:
Удосконалення систем електронного документообігу, розроблення надійних комплексних систем захисту інформації дозволили виключити норму щодо погодження з Порядку роботи з електронними документами у діловодстві.
Порядок створення кадрових документів в електронній формі слід закріпити в інструкції з діловодства підприємства.
Олександр Денисенко
член Центральної експертно-перевірної
та Нормативно-методичної комісій
Державної архівної служби України
Війна «розпорошила» працівників по різних куточках Батьківщини та світу. Як за таких умов дотримати вимог законодавства та ознайомлювати працівників з документами під підпис?
Електронні документи поступово витісняють паперові та все частіше використовуються у діяльності працівників кадрової служби. Однак, на сьогодні виникає низка питань щодо їх оформлення: як зробити електронний підпис, як накласти електронний підпис на документ, яку юридичну силу має документ, підписаний електронним цифровим підписом. Ця стаття допоможе не припуститися помилок і запровадити електронний документообіг за вимогами чинного законодавства.
Електронний документообіг в Україні вже довів свої переваги. Наразі все більше підприємств переходять на цю форму документування. Тож розглядаємо особливості формування та зберігання електронних документів з урахуванням змін у законодавстві.
Більшість підприємств працюють в особливому режимі. Щоб запобігти поширенню інфекційного захворювання, багатьох працівників перевели на віддалену роботу. Які сервіси допоможуть налагодити роботу з дому, — з’ясуєте у статті.
Колеги, які ігнорують різноманітність носіїв листів і не враховують їх особливостей, мають проблеми з формуванням справ. Дізнайтеся 5 типових помилок, які допускають секретарі, та їх наслідки. А головне — довідайтесь, як їх виправити.