Кадрові документи в електронній формі: погодження з архівом скасоване

Уряд змінив попередній Порядок роботи з електронними документами

image33

Ознайомлюємо з документами під особистий чи електронний підпис (КЕП)

29 жовтня 2022 р. був скасований обов’язок погоджувати з державним архівом створення документів в електронній формі.

Попередня норма передбачала, що підприємство мало погодити створення кадрових документів в електронній формі з архівною установою, в зоні комплектування якої перебуває. Це пояснювалося відсутністю досвіду та тривалої практики роботи з кадровими документами в електронній формі.

У жовтні ж цього року Мін’юст наказом від 14.10.2022 № 4527/5 затвердив зміни до Порядку роботи з електронними документами у діловодстві та їх підготовки до передавання на архівне зберігання (Порядок було затверджено наказом Мін’юсту від 11.11.2014 № 1886/5). 

Удосконалення систем електронного документообігу, розроблення надійних комплексних систем захисту інформації дозволили виключити норму щодо погодження з Порядку роботи з електронними документами у діловодстві.

Порядок створення кадрових документів в електронній формі слід закріпити в інструкції з діловодства підприємства.

Олександр Денисенко
член Центральної експертно-перевірної
та Нормативно-методичної комісій
Державної архівної служби України

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронні документи та електронний підпис

Робота з електронними документами відрізняється від роботи з паперовими. Ця стаття допоможе не припуститися помилок і запровадити електронний документообіг за вимогами чинного законодавства. Така навичка стане у пригоді вже сьогодні, адже Україна впроваджує електронний документообіг, електронні документи й електронний підпис у всіх сферах суспільного життя
4118

Електронний документообіг: від створення до зберігання документів підприємства

Електронний документообіг в Україні вже довів свої переваги. Наразі все більше підприємств переходять на цю форму документування. Тож розглядаємо особливості формування та зберігання електронних документів з урахуванням змін у законодавстві.
25619

Як технічно організувати дистанційну роботу

Більшість підприємств працюють в особливому режимі. Щоб запобігти поширенню інфекційного захворювання, багатьох працівників перевели на віддалену роботу. Які сервіси допоможуть налагодити роботу з дому, — з’ясуєте у статті.
3610

5 головних помилок при формуванні справ у листуванні

Колеги, які ігнорують різноманітність носіїв листів і не враховують їх особливостей, мають проблеми з формуванням справ. Дізнайтеся 5 типових помилок, які допускають секретарі, та їх наслідки. А головне — довідайтесь, як їх виправити.
5437

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді