Як і коли можна зменшити надбавку педагогові?

Право на надбавку закріплене урядом

Як і коли можна зменшити надбавку педагогові?Розмір надбавки за престижність праці педагогічних працівників встановлює керівник закладу в межах фонду оплати праці (граничний розмір — 30% посадового окладу, але не менше 5%). Це закріплено у постанові Кабінету Міністрів України «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів» від 23.03.2011 №373.

Як табелювати педагогічних працівників

При цьому за високі досягнення в роботі, виконання особливо важливих завдань, за складність і напруженість може встановлюватися надбавка в розмірі до 50% посадового окладу (згідно з пп.2 п.4 наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. №557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ»).

Зменшити ж або й взагалі скасувати надбавку можна за несвоєчасне виконання завдань, порушення трудової дисципліни та погіршення якості роботи. Проте для цього потрібен відповідний наказ. Якщо ж такого документу немає, то заклад освіти не має права ані зменшувати, ані анулювати надбавку.

За матеріалами Центрального регіону інспекційної діяльності Державної служби України з питань праці у Дніпропетровській області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
6953

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47999

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
24666

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
107043

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
251383

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді