Керівник групи експертів із кадрових питань Ольга Догадіна пояснила, як правильно табелювати такий вид відпусток.
Як табелювати відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами
Так, працівник, відповідальний за ведення табеля обліку використання робочого часу, позначає в табелі всі календарні дні, що припадають на період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, буквеним кодом «ВП» (або цифровим кодом «16») відповідно до наказу Держстату «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 № 489.
Непрацездатність у зв’язку з вагітністю та пологами засвідчує електронний листок непрацездатності.
З якої дати табелювати ВП, експерт детальніше розповіла у консультації.
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи