Смерть ФОПа: що робити працівнику?

Порядок дій у такій ситуації затверджено урядом

Смерть ФОПа: що робити працівнику?Працівник може ініціювати розірвання трудового договору, якщо його роботодавець (фізична особа) помер або зник безвісти. Кодекс законів про працю України визнає такі обставини законною підставою (ст. 36).

Як звільнитися працівнику в разі смерті роботодавця-фізособи

Кабінет Міністрів від 14 жовтня 2022 р. затвердив відповідний Порядок припинення трудового договору у разі смерті роботодавця — фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою .

Так, для припинення трудового договору працівник може звернутися до будь-якого центру зайнятості. При цьому потрібно буде подати пакет документів:

  • заява про припинення трудового договору (має містити інформацію про смерть або відповідне рішення суду);
  • копії документів, що підтверджують смерть роботодавця або набрання законної сили відповідним рішенням суду;
  • копії документів на посвідчення особи та РНОКПП;
  • копія примірника трудового договору або наказу про прийняття на роботу (якщо такого немає, можна надати відомості з Держреєстру соціального страхування);
  • копію трудової книжки (якщо є).

Також у звернення потрібно надати інформацію про роботодавця (ПІБ, РНОКПП).

Повідомляти Пенсійний фонд та Державну податкову службу працівникові не потрібно — це зробить центр зайнятості у день подання заяви (цей день і вважають датою припинення трудового договору).

Працівник може вимагати, щоб у центрі зайнятості внесли до його трудової книжки необхідні записи. В такому це роблять не раніше, ніж за три робочі дні з дня подання заяви (запис здійснюють на підставі відомостей з реєстру застрахованих осіб). 

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про звільнення в зв’язку з переїздом

Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.
16545

Обхідний лист при звільненні працівника: зразок

На підприємствах є поширеною практика, коли при звільненні працівнику видають обхідний лист, в якому зазначені структурні підрозділи, керівники яких мають засвідчити відсутність заборгованості працівника перед ними. Що це за документ? Яка його форма? Які наслідки можуть бути за відмову отримати обхідний лист при звільненні?
51112

Звільнення з роботи під час відпустки

Працівник вирішив звільнитися під час відпуски. Як оформити припинення з ним трудових відносин і чи доречно відкладати звільнення після відпустки? Чи можливе звільнення під час відпустки без збереження заробітної плати за власним бажанням? Коли подавати заяву на звільнення під час відпустки? Відповіді на усі питання щодо звільнення працівника під час відпустки — у статті.
65695

Звільнення працівника за невідповідність займаній посаді

Можливість звільнити працівника за невідповідність займаній посаді передбачає пункт 2 статті 40 КЗпП. Тут йдеться виключно про виявлену невідповідність кваліфікації працівника займаній посаді або виконуваній роботі.
17750

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді