Кваліфіковані сертифікати відкритих ключів за довіреністю: можливо чи ні?

Дізнайтеся позицію податкової служби

Кваліфіковані сертифікати відкритих ключів за довіреністю: можливо чи ні?У вирішенні питання Державна податкова служба радить спиратися на Закону України від 05.10.2017 № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» (п. 1, ч. 2, ст. 22).

11 змін в електронному документообігу

Документ передбачає процедуру ідентифікації фізичної особи, яка звернулася за отриманням послуги формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа. Така ідентифікація має відбуватися за результатами перевірки відомостей (даних) про особу, отриманих у встановленому законодавством порядку з Єдиного державного демографічного реєстру, за паспортом громадянина України або іншими документами, виданими відповідно до законодавства про Єдиний державний демографічний реєстр та про документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи.

Важливим пунктом є необхідність особистої присутності. Тож Державна податкова служба наголошує, що послуги з формування кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів за довіреністю отримати неможливо (навіть якщо така довіреність завірена нотаріально).

За матеріалами Головного управління ДПС в Одеській області 

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронні документи та електронний підпис

Робота з електронними документами відрізняється від роботи з паперовими. Ця стаття допоможе не припуститися помилок і запровадити електронний документообіг за вимогами чинного законодавства. Така навичка стане у пригоді вже сьогодні, адже Україна впроваджує електронний документообіг, електронні документи й електронний підпис у всіх сферах суспільного життя
4074

Електронний документообіг: від створення до зберігання документів підприємства

Електронний документообіг в Україні вже довів свої переваги. Наразі все більше підприємств переходять на цю форму документування. Тож розглядаємо особливості формування та зберігання електронних документів з урахуванням змін у законодавстві.
25492

Як технічно організувати дистанційну роботу

Більшість підприємств працюють в особливому режимі. Щоб запобігти поширенню інфекційного захворювання, багатьох працівників перевели на віддалену роботу. Які сервіси допоможуть налагодити роботу з дому, — з’ясуєте у статті.
3595

5 головних помилок при формуванні справ у листуванні

Колеги, які ігнорують різноманітність носіїв листів і не враховують їх особливостей, мають проблеми з формуванням справ. Дізнайтеся 5 типових помилок, які допускають секретарі, та їх наслідки. А головне — довідайтесь, як їх виправити.
5413

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді