Робота за сумісництвом: законодавча база

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Право на працю гарантує Конституція України

image50

Робота за сумісництвом

Щоб дати визначення роботі за сумісництвом, слід звернутися до Кодексу законів про працю України та до Закону України «Про оплату праці»:

Робота за сумісництвом — виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця – фізичної особи. 

Право на працю (включаючи право вільно обирати та вільно погоджуватися на неї) гарантоване Конституцією України. 

Водночас КЗпП гарантує змогу реалізовувати свої здібності, укладаючи трудовий договір на одному або одночасно на декількох підприємствах (якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін). 

Важливо пам’ятати, що особа не може виконувати трудові обов’язки в однакові години на основному місці роботи і на роботі за сумісництвом. Заробітну плату сумісникам платять за фактично виконану роботу.

За матеріалами Державної податкової служби України 

додаток

Робота неповнолітніх: правові норми, обмеження та практичні аспекти оформлення

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про звільнення сумісника

Звільнення з роботи працівника-сумісника здійснюється за наявності загальних підстав, передбачених законодавством.
88658

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
110141

Особливості надання навчальної відпустки за сумісництвом

Право осіб, що працюють за сумісництвом, на різні види відпусток, зокрема й на навчальні, гарантоване чинним трудовим законодавством. Однак, є певні особливості при наданні навчальної відпустки сумісникам.
9805

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
75741

Види відпусток для сумісників

Відпустка є важливою частиною трудових прав працівників. Оскільки сумісники виконують роботу за іншою формою зайнятості, ніж основні працівники, питання надання їм відпусток мають особливості, визначені законодавством. Усе про відпустки, на які мають право сумісники — у статті.
26342

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді