Вагітність, наявність дітей до 3 років (або наявність дитини з інвалідністю чи дитини до 14 років у одинокої матері) не можуть бути причиною для відмови у працевлаштуванні. Так само це не є підставою для заниження заробітної плати.
Праця жінок у мирний та воєнний час
Державна служба з питань праці нагадала роботодавцям, що всі перелічені категорії осіб мають такі ж права бути прийнятими на роботу, що й інші. Проте роботодавець може з інших причин не приймати на роботу вагітних жінок або осіб, що здійснюють догляд за дитиною.
Якщо наявні поважні причини відмови, їх може знадобитися обґрунтувати письмово. Спираючись на цей документ, рішення про неприйняття на роботу можуть оскаржувати через суд.

Практичні поради:
Важливо пам'ятати, що законодавство передбачає певні обмеження щодо використання жіночої праці. Так, жінкам не можна піднімати та переміщувати вантажі, якщо їх вага перевищує встановлені граничні норми. Крім того, жінок не можна залучати до підземних роботах. Проте вони можуть виконувати під землею іншу роботу, не пов’язану з фізичною працею (санітарне чи побутове обслуговування).
За матеріалами Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.