Мінекономіки розробило Національну стратегію щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року, наразі очікують на затвердження її Кабміном.
Чи ставити на військовий облік жінок з інвалідністю
Як очікують в Мінекономіки, програма допоможе вдосконалити законодавство про рівну оплату праці, осучаснити трудове законодавство та прийняти закон «Про працю». Зокрема, планують закріпити положення щодо рівної оплати праці за аналогічну роботу або працю рівної цінності (незалежно від гендеру або статі). Так працівники отримають змогу захищати свої права у суді.
У Мінекономіки зауважили, що Україна досягла чималого прогресу у подоланні гендерного розриву в оплаті праці. Так, у 2015 році він складав 26%, а у 2021-му — вже 18,6%. Таким чином, прогрес становить 7,4%.
Водночас в уряді пояснили, що пам'ятають про складнощі, з якими стикаються жінки, поєднуючи роботу з вагітністю та материнством. У Кабміні вважають, що зможуть вирішити цю проблему, розвиваючи систему державних та приватних дитячих садочків, а також таких організацій як Пласт, Українська академія лідерства тощо.
Також у Кабміні планують нарешті прибрати із законодавства розділення батьків на жінок та чоловіків, щоб обидва партнери могли бути однаково залучені до виховання дітей.
За матеріалами Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці