Призупинення та поновлення трудового договору

Не слід плутати призупинення та простій

image79

Призупинення дії трудових договорів: рекомендації із судової практики

Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (ст. 13) дає таке визначення:

Призупинення дії трудового договору — це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором у зв’язку із збройною агресією проти України, що виключає можливість обох сторін трудових відносин виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором.

Відповідно, призупинення дії трудового договору не може тривати довше періоду дії воєнного стану.  При цьому призупинення не тягне за собою припинення трудових відносин.

Для призупинення дії трудового договору характерна неможливість надання роботодавцем та виконання працівником роботи.

Водночас, коли йдеться про зупиненку роботи через відсутність організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами, варто застосовувати простій. Простій оплачується не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду. Тим часом відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам за час призупинення дії трудового договору у повному обсязі покладається на державу, що здійснює збройну агресію проти України.

Призупинення дії трудового договору оформлюють наказом роботодавця. При цьому в документі потрібно вказати: 

  • причини призупинення;
  • строк призупинення;
  • дані про працівників (кількість, категорії, ПІБ, РНОКПП або серія та номер паспорта);
  • умови відновлення дії трудового договору.

Якщо прийнято рішення поновити дію трудового договору, роботодавець має за 10 календарних днів до відновлення дії трудового договору повідомити працівника про необхідність стати до роботи.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4872

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71693

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
30775

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді