Чи можна вимагати, щоб працівники виконували свої службові обовязки віддалено?
Простій під час воєнного стану
Кодекс законів про працю України (ст. 34) наводить таке визначення:
Простій — це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.
Важливо, що (якщо простій оголошено не з вини працівника) цей період оплачується на рівні щонайменше у дві третини тарифної ставки встановленого працівникові окладу.
Також на час простою працівників можна перевести:
- на іншу роботу на тому ж підприємстві;
- на інше підприємство, але в тій же місцевості (на строк до одного місяця).
Для переведення потрібна згода самого працівника.
Важливою особливістю є те, що законодавство не визначає, де саме має перебувати працівник на час простою. Відтак, це питання вирішує сам роботодавець, видаючи відповідний розпорядчий документ (наказ або розпорядження).
Більше корисної інформації:
Проте найважливіша особливість — те, що працівники за будь-яких обставин не виконують своїх посадових обов’язків.
Бо, якщо це станеться (навіть поза приміщенням роботодавця), такі відносини вже вважатимуться роботою, яка має оплачуватися згідно зі встановленими умовами.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
Та інші питання щодо укладання трудових договорів між роботодавцем та працівником у форматі зручної таблиці