Берете на роботу безробітного — отримуєте компенсацію

Дізнайтесь, який обсяг відшкодувань передбачено для різних категорій працівників

Берете на роботу безробітного — отримуєте компенсаціюПрацевлаштовуючи безробітних осіб, роботодавці можуть отрмати компенсацію. Її обсяг та формат залежать від того, кого саме приймає на роботу підприємство. Загалом у Державному центрі зайнятості виокремили три основних види компенсацій.

Нові компенсаційні програми за працевлаштування безробітних

Компенсація єдиного внеску виплачується при прийомі на роботу:

  • батьків, які мають на утриманні дитину віком до 6 років;
  • осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 років або менше;
  • безробітних, що перебувають на обліку пів року або довше;
  • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • осіб, звільнених після відбування покарання або примусового лікування;
  • осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України після їх звільнення.

Компенсація половини (50%) фактичних витрат на оплату праці виплачується при прийомі на роботу:

Компенсація 50% мінімальної заробітної плати виплачується при прийомі на роботу:

  • осіб молодше 25 років, які сумарно мають страховий стаж менше року;
  • осіб молодше 35 років — на перше робоче місце;
  • осіб, звільнених зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби — на перше робоче місце після такого звільнення.

За матеріалами Київського обласного центру зайнятості

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці»

Роботодавець зобов’язаний подавати до центру зайнятості інформацію щодо масового вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за два місяці до вивільнення
32232

Звітуємо про квоту

Пам’ятайте, що працевлаштування працівників квотних категорій може мати фінансовий зиск для підприємства. А от необґрунтована відмова у прийнятті, якщо квота не виконана, — гарантований візит інспектора Держпраці
64488

Відповідальність у 2019 році за невиконання квоти для працевлаштування

Якщо середньооблікова чисельність штатних працівників становить 20 осіб, на підприємстві має бути один працівник передпенсійного віку. Інакше — штраф. За яких умов та скільки заплатять роботодавці за невиконання квоти?
7341

Звіт № 3-ПН із 2018 року подаємо через інтернет

Сервіс «Електронний кабінет роботодавця» на сайті служби зайнятості дає змогу публікувати вакансії і переглядати резюме пошукачів роботи, звітувати про потребу в кадрах. Більше про можливості для роботодавців — у статті.
7749

Стаж, набутий за кордоном: чи зараховують для лікарняних, пенсії та допомоги з безробіття

Нерідко трапляється, що на підприємстві працюють працівники, які до цього тривалий час працювали за кордоном. Чи враховувати цей період до стажу для оплати тимчасової непрацездатності, призначення допомоги з безробіття, пенсії? Які документи підтверджують страховий стаж, набутий за кордоном? Окрім відповідей на ці запитання, у статті також знайдете перелік країн, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори.
8488

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді