Апостиль: основні зміни від Мін'юсту

Документи радянських часів для проставлення апостилю не приймають

Апостиль: основні зміни від Мін'юсту У липні набрав чинності наказ Міністерства юстиції «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів щодо впорядкування відносин з проставлення апостиля». Він, зокрема, закріплює за міністерством повноваження з проставлення апостиля на архівних документах, виданих архівною установою. Крім того, документ передбачає, що подавати документи потрібно безпосередньо через Державну архівну службу України.

Строки зберігання документів

Дещо раніше набули чинності й інші норми. Так, з березня цього року в Україні не приймають  для проставлення апостиля документи, видані установами колишніх союзних республік у складі СРСР. Це стосується і оригіналів, і нотаріальних копій.

А от копії цих документів, які видали органи державної реєстрації актів цивільного стану, —приймуть (це стосується і засвідчених копій з перекладом — за умови обов’язкової попередньої легалізації оригіналу документів).

Тут важливо зважати на те, у якій саме республіці СРСР було видано свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану (народження, шлюб, розірвання шлюбу, смерть тощо).

Якщо це сталося в Україні (в радянські часи — УРСР), громадяни можуть отримати свідоцтво повторно у будь-якому відділі державної реєстрації актів цивільного стану на підконтрольній території України і вже потім проставити на цьому документі апостиль.

Якщо документ видавали органи колишніх союзних республік окрім УРСР, то проставляти апостиль мають органами тих держав.

За матеріалами Міністерства юстиції

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5487

Доповідна записка: види, зразок та порядок оформлення

Доповідна записка може готуватися як за власною ініціативою автора, так і вказівкою керівництва. Як оформити різні види доповідних записок, одержати зразок доповідної записки ― детально у цій статті
133352

Як реєструвати документи

Як уникнути подвійної і тотальної реєстрації, позбутися «багатоповерхових» номерів, не завжди знають навіть досвідчені діловоди. У статті — правила, які допоможуть упоратися із цими проблемами.
44855

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді