У липні набрав чинності наказ Міністерства юстиції «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів щодо впорядкування відносин з проставлення апостиля». Він, зокрема, закріплює за міністерством повноваження з проставлення апостиля на архівних документах, виданих архівною установою. Крім того, документ передбачає, що подавати документи потрібно безпосередньо через Державну архівну службу України.
Дещо раніше набули чинності й інші норми. Так, з березня цього року в Україні не приймають для проставлення апостиля документи, видані установами колишніх союзних республік у складі СРСР. Це стосується і оригіналів, і нотаріальних копій.
А от копії цих документів, які видали органи державної реєстрації актів цивільного стану, —приймуть (це стосується і засвідчених копій з перекладом — за умови обов’язкової попередньої легалізації оригіналу документів).
Тут важливо зважати на те, у якій саме республіці СРСР було видано свідоцтво про державну реєстрацію актів цивільного стану (народження, шлюб, розірвання шлюбу, смерть тощо).
Якщо це сталося в Україні (в радянські часи — УРСР), громадяни можуть отримати свідоцтво повторно у будь-якому відділі державної реєстрації актів цивільного стану на підконтрольній території України і вже потім проставити на цьому документі апостиль.
Якщо документ видавали органи колишніх союзних республік окрім УРСР, то проставляти апостиль мають органами тих держав.
За матеріалами Міністерства юстиції