Надомна робота: укладаємо договір правильно

Як укласти договір: на папері чи в електронному вигляді?

Надомна робота: укладаємо договір правильноНасамперед слід визначитися з поняттям «надомна робота». Радимо послуговуватись визначенням, яке надає Державна служба України з питань праці:

Надомна робота — форма організації праці, за якої робота виконується працівником за місцем його проживання або в інших визначених ним приміщеннях, що характеризуються наявністю закріпленої зони, технічних засобів (основних виробничих і невиробничих фондів, інструменту, приладів, інвентарю) або їх сукупності, необхідних для виробництва продукції, надання послуг, виконання робіт або функцій, передбачених установчими документами, але поза виробничими чи робочими приміщеннями роботодавця.

Законодавство дозволяє укладати договори про таку роботу і в паперовому, і в електронному вигляді.

При цьому при роботі з паперами слід, як зазвичай, оформити два примірники (по одному экземпляру для працівника та для роботодавця). Обидва зразки матимуть однакову юридичну силу.

Якщо ж ви хочете оформити договір в електронному форматі, варто простежити, щоб він відповідав вимогам Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» та Закону України «Про електронні довірчі послуги».

Пам'ятайте! Форма документів не може бути довільною. Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України затвердило наказом типову форму трудового договору про надомну роботу.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4891

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71841

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
30827

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді