Насамперед слід визначитися з поняттям «надомна робота». Радимо послуговуватись визначенням, яке надає Державна служба України з питань праці:
Надомна робота — форма організації праці, за якої робота виконується працівником за місцем його проживання або в інших визначених ним приміщеннях, що характеризуються наявністю закріпленої зони, технічних засобів (основних виробничих і невиробничих фондів, інструменту, приладів, інвентарю) або їх сукупності, необхідних для виробництва продукції, надання послуг, виконання робіт або функцій, передбачених установчими документами, але поза виробничими чи робочими приміщеннями роботодавця.
Законодавство дозволяє укладати договори про таку роботу і в паперовому, і в електронному вигляді.
При цьому при роботі з паперами слід, як зазвичай, оформити два примірники (по одному экземпляру для працівника та для роботодавця). Обидва зразки матимуть однакову юридичну силу.
Якщо ж ви хочете оформити договір в електронному форматі, варто простежити, щоб він відповідав вимогам Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» та Закону України «Про електронні довірчі послуги».
Пам'ятайте! Форма документів не може бути довільною. Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України затвердило наказом типову форму трудового договору про надомну роботу.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці