Кодекс законів про працю України так визначає сумісництво:
Сумісництво — це виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця-фізичної особи.
При цьому заробітну плату таким працівникам виплачують за фактично виконану роботу.
Можливість поєднувати різні роботи закріплена у законодавстві, яке гарантує право на реалізацію своїх здібностей до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах (якщо інше не передбачено трудовим чи колективним договором).
Роботодавець, у якого працює сумісник, може запропонувати йому перейти на постійну роботу (за угодою сторін). В такому разі потрібно буде видати наказ про звільнення сумісника, а потім (наступного дня) — прийняти його за основним місцем роботи.
Як переоформити сумісництво на основну роботу
Втім, якщо переходити на основну роботу працівник не буде, нічого робити не потрібно: за бажання, особа знайде нове основне місце роботи, а на цьому підприємстві продовжить виконувати роботу у статусі сумісника, отримуючи оплату за фактично виконану роботу.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці