У Державній службі України з питань праці пояснили, чи можна під час воєнного стану надати працівникові дні відпусток, які той не використав у попередні періоди.
Так, Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (ст. 12) передбачає, що роботодавець може відмовити працівнику у наданні невикористаних днів щорічної відпустки. Так само може бути обмежена тривалість відпустки (до 24 днів). Такі обмеження можливі під час дії воєнного стану.
Водночас відомство наголошує, що такі обмеження є правом, а не обов'язком роботодавця. Тож, якщо немає нагальної потреби у присутності працівника, підприємство може надати йому невикористані днів для відпочинку.
За матеріалами Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці
Працівник вийшов з щорічної відпустки, після чого прийняв рішення звільнитися. Однак він не відпрацював робочий рік, за який йому було надано відпустку. Очевидно, що кожному роботодавцю захочеться повернути гроші за ті дні відпустки, які не є відпрацьованими. Зробити це можливо, але за певних умов.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Скачайте зразок наказу про надання щорічної основної відпустки повної тривалості у 2025 році
На час відпустки основного працівника передбачена можливість виконання його обов’язків іншим працівником. Як правильно оформити покладання обов’язків на час відпустки, зокрема, коли директор йде у відпустку, читайте у статті
Працівник просить відпустку при народженні дитини? Надавайте, якщо має на неї право. Скористатися правом на відпустку працівник може упродовж трьох місяців із дня народження дитини. Працівник має використати відпустку не пізніше 104-го дня з дня народження дитини